Wlanie benzyny do diesla… Skutki pomyłki na stacji benzynowej

Wlanie benzyny do diesla… Skutki pomyłki na stacji benzynowej

15 marca 2023 Wyłączono przez root_800

Chwila nieuwagi czy roztargnienie mogą sprawić, że sięgniemy po zły pistolet  i wlejemy do baku niewłaściwe paliwo. Wbrew pozorom wlanie benzyny do diesla to powszechna pomyłka zdarzająca się nawet doświadczonym kierowcom. Co należy zrobić, żeby zminimalizować konsekwencje swojej fatalnej pomyłki? Sprawdź!

Czym grozi wlanie benzyny do diesla?

Zastanawiasz się, jakie konsekwencje dla Twojego auta będzie miało wlanie benzyny do diesla? Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie jest możliwe – wszystko zależy od szybkości Twojej reakcji! Jeśli zorientujesz się, że zatankowałeś niewłaściwe paliwo jeszcze przed przekręceniem kluczyka, jest duża szansa, że auto wyjdzie z tego bez szwanku. W takim przypadku należy niezwłocznie zamówić lawetę i odstawić auto do warsztatu. Na miejscu należy wypompować złe paliwo, a później dokładnie wyczyścić przewody paliwowe, zbiornik i filtry. Warto udać się do warsztatu i za pomocą diagnostyki komputerowej sprawdzić stan pojazdu.

Co się stanie, kiedy nieświadomy niczego wyruszysz w trasę? Niestety, samochód zasilany olejem napędowym po zatankowaniu benzyną nie będzie w stanie prawidłowo pracować. Jego moc szybko spadnie, silnik będzie nierówno pracował, „dławił się” i gasnął. Po przejechaniu krótkiego dystansu samochód  najprawdopodobniej całkowicie odmówi posłuszeństwa. W niektórych przypadkach, jeśli zatankujesz dużą ilość benzyny do prawie pustego baku, nie będziesz w ogóle mógł uruchomić auta.

Ile zapłacisz za naprawę?

Niestety, pomyłka na stacji benzynowej może Cię słono kosztować. Właściciele nowych samochodów szczególnie podatnych na uszkodzenie przez niewłaściwe paliwo mogą zostawić w warsztacie nawet kilka tysięcy złotych.