Mezoterapia igłowa – nawilżona, odżywiona i odmłodzona skóra bez większego wysiłku

Mezoterapia igłowa – nawilżona, odżywiona i odmłodzona skóra bez większego wysiłku

25 grudnia 2022 Wyłączono przez root_800

Aby skorzystać z zabiegu mezoterapii igłowej, nie trzeba się specjalnie przygotowywać, a po jej wykonaniu odbywać rekonwalescencji. Mimo że jest to zabieg szybki i mało inwazyjny, wykazuje dużą skuteczność w poprawie kondycji skóry. Umożliwia zastosowanie różnych substancji aktywnych, dzięki czemu działa na równe problemy cery. Wyjaśniamy, na czym polega zabieg mezoterapii igłowej oraz jakie ma zastosowanie.

Czym jest zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa to zabieg medycyny estetycznej wykonywany przez lekarza. Polega na aplikacji indywidualnie dobranego preparatu do wierzchnich warstw skóry. Zabieg wykonywany jest przy pomocy bardzo cienkiej igły. Lekarz wykonuje od kilkunastu do kilkudziesięciu nakłuć w wybranych punktach twarzy, dzięki czemu substancje aktywne są równomiernie rozprowadzone w skórze i mogą od razu rozpocząć swoje działanie.

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem mało inwazyjnym i szybkim. Specjaliści z Kliniki Ambroziak w Warszawie polecają tę metodę rewitalizacji skóry nie tylko osobom dojrzałym zmagającym się z głębokimi zmarszczkami. Sprawdza się również doskonale jako profilaktyka przeciwzmarszczkowa u osób po 25. roku życia. Jej efekty są bardzo naturalne, ponieważ wynikają z naturalnych procesów regeneracyjnych skóry.

Jakich preparatów używa się do mezoterapii twarzy?

Preparaty do mezoterapii to najczęściej koktajle, składające się z kilku różnych substancji aktywnych, np. kwasu hialuronowego i witamin. W niektórych przypadkach wskazane może być zastosowanie preparatu jednoskładnikowego, np. zawierającego kolagen. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb danego Pacjenta. Podczas konsultacji lekarz dobiera odpowiedni preparat, aby uzyskać najlepsze efekty.

W zależności od celu zabiegu można sięgnąć po inne substancje aktywne. Dostępne są mezokoktajle o działaniu antyoksydacyjnym, nawilżającym, odżywczym, wypełniającym zmarszczki, rozjaśniającym. Specjalnym rodzajem mezoterapii igłowej jest wampirzy lifting, podczas którego używany jest preparat pozyskany z własnej krwi Pacjenta – osocze bogatopłytkowe. Zabieg ten wykazuje silne właściwości regeneracyjne i odmładzające.

Działanie mezoterapia igłowa na skórę twarzy

Dzięki iniekcji i podskórnej aplikacji składników aktywnych skóra zostaje pobudzona do procesów odnowy i regeneracji. Dochodzi przede wszystkim do zwiększenia syntezy kolagenu i zagęszczenia skóry. Cera staje się jędrniejsza i lepiej napięta, zyskuje blask i równomierny koloryt. Efekty mezoterapii igłowej zależą w dużej mierze od zastosowanych preparatów. Kwas hialuronowy głęboko nawilża i ujędrnia skórę, a także spłyca zmarszczki. Kolagen dostarcza skórze substancji budulcowych, dzięki czemu prowadzi do szybkiego efektu liftingu.

Należy pamiętać, że do uzyskania optymalnych efektów mezoterapii igłowej potrzebna jest seria zabiegów. Rezultaty nie są też widoczne natychmiast. Należy odczekać kilka tygodni, aby zauważyć wyraźną poprawę kondycji skóry. Uzyskane efekty utrzymują się przez kilka miesięcy. Aby przedłużyć działanie mezoterapii igłowej, należy wykonywać ją regularnie zgodnie z zaleceniami lekarza.

Jeśli rozważasz zabieg mezoterapii igłowej, umów się na wizytę w sprawdzonej klinice medycyny estetycznej – zobacz więcej.