Filtrowanie wody kranowej – cały pakiet zalet!

Filtrowanie wody kranowej – cały pakiet zalet!

14 grudnia 2022 Wyłączono przez root_800

Korzystanie na co dzień z wody kranowej przynosi naprawdę sporą ilość pozytywów. W dzisiejszych czasach ze względu na ciągle rosnące ceny i inflację wszyscy chcą oszczędzać. Aby nie oszczędzać na zdrowiu, a oszczędzać na innych artykułach warto jest wyposażyć się w filtry do wody kranowej. Przykładowo filtry wody do dzbanka Dafi Omega 4.0 l potrafią realnie zredukować liczbę wydatków dostarczając smaczną i pachnącą wodę!

W jaki sposób funkcjonują filtry do wody kranowej?

Filtry wody kranowej działają za pośrednictwem dobrze funkcjonującego absorbentu, który zamknięty jest w plastikowej obudowie filtra. Tym absorbentem jest węgiel aktywny wykorzystywany nawet w medycynie do odtruwania pacjentów. Daje to mały obraz mocy jaką mają do zaoferowania te niewielkie, okrągłe kuleczki węgla aktywnego. Woda swobodnie, zgodnie z siłą grawitacji przechodzi przez filtr kapiąc do dolnej komory. W trakcie przechodzenia przez filtr cząsteczki wody bezpośrednio stykają się z cząsteczkami węgla aktywnego. Wtedy dochodzi do procesu pochłaniania zanieczyszczeń i zamykania ich w strukturze węgla aktywnego. Jednak ten absorbent ma to do siebie, że nie ma zdolności do regeneracji. Oznacza to, że ma określone możliwości chłonne, a po ich wyczerpaniu filtr należy wymienić na nowy.

Żywotność filtra zależy od jego wielkości i modeli. Jednak średnio przyjmuje się, że standardowy filtr jest w stanie przefiltrować około 150 litrów wody. To ogromna ilość sięgająca dla zobrazowania ponad 10 zgrzewek wody sklepowej. Cena za 10 zgrzewek wody, a za pojedynczy filtr i wodę kranową różni się od siebie diametralnie. Dlatego naprawdę warto skorzystać z filtrów do wody!

Podsumowanie 

Po zakupie dzbanka warto trzymać się jednego, sprawdzonego rodzaju filtrów do wody. Muszą one ściśle pasować na do wyżłobionej przestrzeni w taki sposób, aby woda nie miała możliwości prześlizgnąć się przez inne miejsce, a tylko przez wnętrze filtra. W ten sposób proces będzie efektywny, a woda 100% oczyszczona.