Sklep jeździecki: spodnie na pierwszą lekcję

Sklep jeździecki: spodnie na pierwszą lekcję

5 lipca 2022 Wyłączono przez root_800

Jazda konna jest sportem niemal dla każdego. Naukę w szkółce jeździeckiej można zacząć w każdym wieku. Aby czerpać z jazdy maksimum przyjemności, czuć się w pełni swobodnie i pewnie, należy włożyć przed lekcją odpowiedni strój. Dzisiaj skupimy się na jego dolnej części. Jakie spodnie do jazdy konnej oferuje każdy sklep jeździecki? Sprawdź!

 

Bryczesy dla większej swobody i bezpieczeństwa

Jazda na koniu w klasycznych spodniach dresowych może skończyć się bolesnymi otarciami. Znacznie lepiej sprawdzą się specjalne spodnie zaprojektowane z myślą o sportowcach uprawiających jeździectwo – bryczesy.

Bryczesy szyte są z miękkiego, elastycznego materiału. W odróżnieniu od standardowych spodni, nie posiadają szwów po wewnętrznej stronie nogawek, co pozwala uniknąć tarcia. Posiadają za to leje, czyli wzmocnione, silikonowe lub skórzane części zwiększające przyczepność podczas jazdy. Lej może być pełny (umieszczony na całej powierzchni styku z siodłem) albo częściowy (po wewnętrznej stronie łydek i kolan). Starannie zaprojektowane spodnie nie krępują ruchów, nie powodują odparzeń na skórze i zapewniają optymalny komfort cieplny. Bryczesy powinny być dobrze dopasowane do sylwetki. Dolna cześć nogawki zakończona jest rzepem albo specjalnym zwężeniem.

 

Sklep jeździecki on-line – wygodne zakupy bez wychodzenia z domu

W pobliżu Twojego miejsca zamieszkania próżno szukać dobrze wyposażonego sklepu z profesjonalnymi akcesoriami jeździeckimi? Możesz skorzystać ze sklepów internetowych. Sklep jeździecki Equishop oferuje ogrom bryczesów o zróżnicowanej budowie, z ociepleniem i bez, z lejem częściowym i pełnym.