Zestaw do leniuchowania

Wakacje to czas, kiedy każdemu należy się odrobina słodkiego lenistwa w ogrodzie. Dla niektórych oznacza to wylegiwanie się na leżaku ustawionym na słońcu. Dla innych – ukrycie się w zacienionym zakątku ogrodowym na fotelu wiszącym, z książką lub stosem gazet. Nadrabianie zaległości w lekturze najlepiej wychodzi w otwartej przestrzeni ogrodu, pod parasolem, przy naturalnej melodii relaksacyjnej. Dla wielu osób zaś wakacje to czas aktywnego odpoczynku, co oznacza, że zawsze muszą być w ruchu. Ogród staje się dla nich takim miejscem sportowej rekreacji.

Leżaki i leżanki

Do totalnego leniuchowania w ogrodzie nadają się leżaki, ale jeszcze lepsze są wygodne leżanki regulowane, przypominające nieco łóżka, które znajdziemy na przykład w SPA. Te przedmioty mogą być wykonane z aluminium czy technorattanu. W obu przypadkach cechują się trwałością i odpornością na różne nieprzyjemne sprawy, jak rozlane napoje, działanie promieni UV czy deszcz.

Świetnym uzupełnieniem leżanki jest mały stolik, na którym postawimy w upalny dzień chłodny napój. No i oczywiście – parasol, gdy nie chcemy spalić się na słońcu. W ten sposób powstaje prosty, ale jakże przyjemny zestaw do leniuchowania. Można cały wolny dzień spędzić na leżaku. Wystarczy wskoczyć w strój kąpielowy i ułożyć się wygodnie. Zwłaszcza gdy mamy w ogrodzie basen, to warto zdecydować się na leżanki.

Sofy, szezlongi, narożniki

Osobom, które wolą latem spotykać się z przyjaciółmi na mrożonej kawie lub czytać sobie książki na werandzie, spodoba się komfortowa sofa lub szezlong. Meble stworzone do beztroskiego wypoczynku. Można na nich siedzieć albo położyć się wygodnie. Sprawdzą się także całe zestawy (aluminiowe czy technorattanowe), których podstawę stanowią narożniki wyłożone poduszkami siedziskowymi. Komplet wypoczynkowy przyda się też w ogrodzie, w którym odpoczywa się aktywnie, grając w piłkę czy bawiąc się z dziećmi w ganianego.