Zestaw do drzemki w ogrodzie

Relaks w ogrodzie dla każdego oznacza coś trochę innego. Dla jednych to szalona zabawa nad basenem. Dla innych kontemplowanie urody budzącej się o poranku do życia przyrody. Czy też spokojne popołudnie z książką i filiżanką herbaty owocowej popijanej na zacienionym tarasie. Ogród coraz częściej staje się drugim domem, gdzie podajemy posiłki, ale też miejscem, w którym mamy doskonałe warunki do smacznej drzemki.

Zamiast muzyki relaksacyjnej

Kiedy na zewnątrz panuje przyjemna cisza, przerywana uroczymi dźwiękami natury, jak szum traw czy śpiew ptaków, to warto wykorzystać ten dźwiękowy czar. Zamiast słuchać w dusznych pomieszczeniach muzyki relaksacyjnej, lepiej uspokajać się autentycznym brzmieniem natury. To wspaniale odpręży, wyciszy i ukoi do snu. Zwłaszcza gdy doznania akustyczne połączymy z zapachami kwitnących roślin. Nawet skoszona trawa czy opadające liście pachną tak specyficznie i odświeżająco, że rewelacyjnie działają na zmysły.

Meble doskonale do drzemki w ogrodzie

Wystarczy umeblować komfortowo werandę czy taras, żeby stworzyć sobie warunki najlepsze do popołudniowej drzemki. Doskonale nadają się do tego technorattanowe szezlongi wyłożone poduszkami. Można ustawić je w dowolnym miejscu w ogrodzie. Chociażby pod baldachimem czy parasolem ogrodowym. Wieczorem czy w nocy zastąpią nam na dłużej salonową sofę lub kanapę. Ułożymy się na nich wygodnie, mając możliwość podziwiania rozgwieżdżonego nieba.

Na hamaku lub na huśtawce

Świetnym dodatkiem do zestawu przeznaczonego do ogrodowej drzemki będzie wygodny hamak lub fotel wiszący, spełniający też funkcję huśtawki. Te przedmioty polubią z pewnością starsze i młodsze dzieci. Te mniejsze, które śpią lub leżakują codziennie po południu, mogą to robić w ogrodzie, na świeżym powietrzu. W skrzyni na tarasie warto zawsze mieć pod ręką jakieś książki i książeczki, które przeczytamy maluchom wylegującym się na sofie, szezlongu czy na huśtawce. Czytelnia pod gołym niebem i chwila uwagi – to najlepsze, co damy dzieciom.