Zdrowo i przyjemnie w ogrodzie

Ogród to najlepsze miejsce do tego, żeby trochę zwolnić, żeby zadbać o kondycję fizyczną i psychiczną. To przestrzeń rekreacji, zabaw z dziećmi oraz uprawiania roślin. To także miejsce spotkań rodzinnych lub tych w przyjacielskim gronie. Tutaj także udaje się od podstaw wprowadzać w życie projekty zdrowego odżywiania i diet opartych na naturalnych produktach. W ogrodzie możemy połączyć przyjemne z pożytecznym. Aktywny styl życia z ekologicznym myśleniem.

Naturalnie przyjemności

Na tarasie czy na werandzie – odczujemy proste przyjemności płynące od ogrodu. Wsłuchamy się w przyjemne dźwięki albo w leczniczą ciszę – wyzwalającą spod tyranii hałaśliwej rzeczywistości. Do tego dochodzą jeszcze wspaniałe układy kolorystyczne stworzone przez rośliny. Zapachy kwitnących kwiatów i ziół stanowią dodatkowe źródło rozkoszy. Skorzystajmy z tego bogactwa. Poczujmy się w ogrodzie jak u siebie. Ustawmy na werandzie stół i krzesła rattanowe podkreślające zamiłowanie do naturalnych materiałów. W ten prosty sposób stworzymy przyjemne miejsce do jedzenia zdrowych posiłków.

Warzywa i owoce z własnej uprawy

Część ogrodu warto zagospodarować na warzywniak oraz sad. Żeby posadzić krzaki malin, porzeczek czy jeżyn, wystarczy trochę miejsca pod płotem. Owoce i warzywa z własnej uprawy, bez dodatków chemicznych, to samo zdrowie. Kilka grządek truskawkowych, oddzielonych na przykład niskim, kamiennym ogrodzeniem, tworzące jakby schodki. To świetny pomysł, kiedy mamy więcej miejsca. Podwyższone zagony własnej konstrukcji.

Rośliny lecznicze w ogrodzie

Ogród staje się także coraz częściej taką apteką, do której wstępujemy w każdej chwili, żeby zerwać lecznicze rośliny. Każdemu przyda się melisa, mięta, dzika róża, czarny bez, tymianek, wrotycz, lukrecja, ogórecznik, rumianek. Roślin leczniczych jest tak wiele, że możemy spośród nich wybierać do woli. W zależności od tego, czego potrzebujemy najbardziej z tej apteki pod gołym niebem.

Categories : Blog