Zaproszenie na herbatkę do ogrodu

Taka przyjemność w stylu Ani z Zielonego Wzgórza. Herbatka wypita z przyjaciółką na werandzie, z której można podziwiać okolicę. Albo po prostu na kocu, na którym ustawimy eleganckie filiżanki i dzbanek. W ten sposób zmieni się nastrój każdego dnia. Nieco się osłodzi lub uspokoi. Zależy to od tego, czy podamy herbatkę malinową czy może melisę. Osobom lubiącym słodkości warto zaproponować gęsty sok owocowy, jako dodatek do herbaty lub osobny napój, także w wersji schłodzonej. Ten zrobiony ze swoich truskawek, malin czy jeżyn posmakuje fantastycznie.

Herbatka w letnim stylu

Latem pozwalamy sobie na więcej luzu. Podwieczorek na trawie smakuje zdecydowanie najlepiej. Można zorganizować go w ogrodzie. Zamiast w kawiarni lepiej umówić się w ogrodowym zakątku na mrożoną herbatę z dodatkiem owoców deserowych zerwanych właśnie z krzaków, z listkiem mięty czy melisy rosnącej tuż obok.

Herbaciane propozycje z ogrodu

Można połączyć zabawę z dbaniem o zdrowie, przygotowując herbatki z roślin z własnego ogrodu. Zamiast kupować gotowe produkty, spróbujmy stworzyć samodzielnie mieszanki herbaciane. Dostosowane do tego, czego akurat potrzebujemy. Uspokajające. Wzmacniające czy przeciwbólowe. Poprawiające stan skóry i włosów. Regenerujące. Poprawiające przemianę materii i sprzyjające odchudzaniu. Działające na ogólną kondycję psychiczną i fizyczną.

Rumianek, macierzanka, lipa, cykoria

Ze zwykłego rumianku przygotujemy herbatkę rumiankową, pomagającą przy kłopotach żołądkowych. Rumianek świetnie łączy się z urokliwą macierzanką piaskową, która ma podobne działanie. Na nerwy i ogólne rozdrażnienie dobrze jest wypić nie tylko melisę, ale też herbatkę z lipy. Żeby ją przygotować trzeba zebrać całe kwiatostany, jeszcze zanim w pełni zakwitną. Do mieszanek herbacianych można dodać też cykorię podróżnik, działającą pozytywnie na metabolizm. Roślina ta w dodatku ładnie wygląda i coraz częściej docenia się jej walory dekoracyjne.