Z dziećmi w ogrodzie

Ogród to doskonałe miejsce dla dzieci. Warto to sobie uzmysłowić i zaprosić najmłodszych do zabawy na świeżym powietrzu. Nie ma sensu siedzieć całymi dniami przed telewizorem albo komputerem. Dajmy dzieciom przykład i zacznijmy żyć nieco inaczej. Czasami drobne zmiany działają cuda. Nasze dzieci maksymalnie oczarowane wirtualną rzeczywistością dzięki przebywaniu w ogrodzie zaczną rozwijać swój umysł i wyobraźnię.

Zabawy w dawnym stylu

Niekoniecznie musimy inwestować w nowoczesne zabawki interaktywne, żeby sprawić najmłodszym frajdę. Wystarczy zaprosić ich do ogrodu. Na taras czy na patio, gdzie zorganizujemy gry w starym stylu. Może skakanie przez gumę – zapomniana zabawa i ćwiczenie, które zintegruje wszystkich domowników. Albo skakanie przez kabel. Albo tradycyjne klasy namalowane kredą na ogrodowej ścieżce czy placu.

Zabawy dla najmłodszych

Kilkulatkom wystarczy nawet dużo mniej. Chociażby zwykła kałuża i kilka patyków, z których zbudują statek na niby. Taka forma zabawy to najlepszy rozwój intelektualny. Nie dorównają jej żadne bajki edukacyjne, które mimo wszystko są gotowymi schematami. W ogrodzie, z kamyków i liści, korzystając z potęgi wyobraźni, małe dziecko może zbudować wszystko. To kreatywność bez granic, której tak bardzo brakuje we współczesnym uproszczonym świecie.

Podwieczorki w ogrodzie

Po skończonej zabawie można wydłużyć ogrodowe przebywanie i zaproponować dzieciom podwieczorek czy kolację na zewnątrz. Wygodnie urządzony taras czy weranda świetnie się do tego nadają. Wystarczy praktyczny zestaw wypoczynkowy czy stół z krzesłami. W ogrodzie rodzinnym sprawdzą się funkcjonalne meble z technorattanu.

Cały rok w ogrodzie

Jeśli tylko umiejętnie wprowadzimy dzieci do ogrodu, jeśli będziemy o nim ciekawie opowiadać – to stanie się on dla maluchów prawdziwą krainą odkrywania tajemnic. Dostępną przez cały rok. Ogród to doskonała przestrzeń edukacyjna. Nauka przez zabawę – dzieciaki zdobędą spontanicznie wiedzę z zakresu biologii, chemii czy fizyki. Niesamowicie rozwiną przy tym wyobraźnię.

Categories : Blog