Wybieramy meble do ogrodu

Bez mebli ogrodowych ogród przypomina bardziej ogród botaniczny – piękne miejsce stworzone do podziwiania niezwykłych roślin, a nie do prawdziwego życia. Jeśli chcemy naprawdę ożywić naszą przestrzeń, musimy ją umeblować i stworzyć taki wygodny zakątek do przebywania w plenerze, a zarazem blisko domu. Nie uda się to bez odpowiednich mebli, które sprawią, że rozsiądziemy się w ogrodzie – zmienionym w lepszą wersję salonu.

Ogrodowy salon

Naprawdę warto otworzyć dom i nasze życie na ogród. W najprostszy sposób można tego dokonać, ustawiając w jakimś sprzyjającym wypoczynkowi i pracy kącie, wygodne i praktyczne meble ogrodowe. Ale na jakie meble się zdecydować?

Meble drewniane

Najlepiej wyglądać będą jako element rustykalnej stylizacji. Podkreślą naturalizm przestrzeni. Razem z roślinami i kruszywami dekoracyjnymi oraz motywami wodnymi – mogą stworzyć romantyczną kompozycję.

Są dosyć ciężkie i często ustawiane na stałe w danym miejscu. Wymagają też konserwacji. Można pomalować je na dowolny kolor, ale wtedy malowanie też trzeba co jakiś czas powtarzać, poprzedzając je usunięciem zniszczonej warstwy farby. Wymaga to trochę roboty.

Meble aluminiowe

Wyglądają naprawdę szałowo i nowocześnie. Są tak zaprojektowane i wykonane, że z powodzeniem można by je ustawić także we wnętrzach. A na pewno na tarasie, który zamienią w luksusowy salon pod chmurką. Awangardowy i designerski.

Meble aluminiowe to świetna propozycja do ogrodu, którego właściciele cenią minimalizm. Wprowadzą do każdej przestrzeni walor artyzmu w awangardowym wydaniu. Nasz ogród będzie gotowy na to, żeby zamienić go w prywatną galerię sztuki.

Meble technorattanowe

Rozwiązaniem, które zadowoli miłośników ogrodów w różnych stylach, jest technorattan. Praktyczny i rewelacyjny pod względem użytkowania. Ale także po prostu elegancki, wręcz ekskluzywny.

Szczególnie pięknie prezentują się całe zestawy mebli z technorattanu. Bez problemu dobierzemy najlepszy dla naszej przestrzeni design oraz kolor. Udekorujemy nasz ogród w niebanalny sposób, łącząc estetykę z użytecznością.