W poszukiwaniu inspiracji na jesienny ogród

Ogród jesienią nie musi być smutny i przygnębiający. Coraz więcej osób decyduje się na to, aby również cieplejsze, jesienne dni wykorzystać do spędzenia ich na świeżym powietrzu. Dzięki licznym udogodnieniom oferowanym przez topowych producentów mebli i dodatków możemy stworzyć blisko ogrodu oazę spokoju, dostosowaną do chłodniejszych warunków. Co będzie niezbędne?

Przydomowa tarasola – skuteczna ochrona przed deszczem i wiatrem

Tarasole widać coraz częściej w polskich ogrodach – stosowane są przede wszystkim jako konstrukcje tworzone nad tarasami. Podstawowym zadaniem tarasoli jest ochrona tarasu przed deszczem i palącym słońcem. Konstrukcja ta wznoszona jest na profilach aluminiowych, zabezpieczonych poprzez malowanie proszkowe przed wnikaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Co ważne: możliwe jest pokrycie dużej powierzchni tarasu przy minimalnej ilości podpór. Ażurowa konstrukcja projektowana była w taki sposób, aby podnosić estetykę tarasu.

Baldachimy tarasoli wykonane są z trójwarstwowych tworzyw technicznych, najczęściej poliestrowych. Są one zabezpieczone przed działaniem wilgoci i deszczem. Chronią więc nie tylko przed silnym promieniowaniem słonecznym. Zadaszenie tarasoli zostało zaprojektowane w taki sposób, aby nie nagrzewać się od słońca – oznacza to, że pod baldachimem panować będzie przyjemny chłód.

Panele boczne, które ochronią przed wiatrem

Interesującym dodatkiem do tarasoli są panele boczne wykonane z przezroczystych tworzyw. Ich instalacja nie zajmuje wiele czasu. Pozwalają one cieszyć się pięknymi widokami, a jednocześnie chronią przed podmuchami wiatru. Takie panele boczne można wygodne składać i rozkładać.

Innym ciekawym rozwiązaniem są promienniki ciepła – umieszcza się je pod baldachimami. Zadaniem promienników jest emitowanie ciepła, dzięki któremu również jesienią będziemy mogli cieszyć się tarasem. Promienniki są bezpieczne w użyciu, znacząco wpłyną na nasz komfort.