Urządzamy urokliwe miejsca w ogrodzie

Latem pragniemy na dłużej zagościć w naszych ogrodach. Najchętniej przenieślibyśmy tam wszystkie rzeczy i spędzali całe dni oraz noce. W takim kontraście pomiędzy rozgrzanym światem a zacienionym zakątkiem ogrodowym. Na skraju słońca i cienia. Kiedy rozkoszujemy się chłodem wody płynącej w ogrodowym strumyku. Można nawet się trochę popluskać, żeby ożywić nastrój rozgrzanego dnia. Taka przestrzeń aż po brzegi wypełniona jest urokiem, który warto wyeksponować poprzez śliczne aranżacje ogrodowe.

Meble na uroczy taras

Stół z drewna tekowego z recyklingu. A do tego romantyczne fotele z naturalnego rattanu, ręcznie wyplatane. Taki zestaw przenosi nas w krainę letniej łagodności w śródziemnomorskim stylu. Wystarczy uzupełni go roślinami w glinianych donicach albo w rattanowych koszykach. Naturalność sama w sobie, wdzięk i urok. Trochę letniej swobody tuż za progiem domu.

Drewno i rattan bardzo efektownie prezentują się na tle kamienia naturalnego, z którym tworzą romantyczne kompozycje. Jakby wyrwane z ilustracji do powieści, której akcja toczy się na skalistym wybrzeżu. Wystarczy tylko sobie wyobrazić huczące w głębi morze.

Wieczorny blask

Lato otwiera dla nas wiele możliwości kompozycyjnych, bo ogród dostępny jest także wieczorem i nocą. Wtedy wykorzystać warto światło świec i lamp, żeby wyczarować niezwykły klimat. Na tarasie, na werandzie czy w urokliwych zakątkach. Pomogą nam w tym artystyczne świeczniki z metalu, odwołujące się do secesyjnych wzorów albo nowoczesne lampy LED w kształcie kuli czy sześcianów.

Urok tkwi w szczegółach

Urokliwe miejsce wymaga naszej czułości. Takiego specjalnego spojrzenia, które sprawia, że zwykły taras czy oczko wodne przekształca się w coś niesamowicie pięknego. Wystarczą drobnostki dodane przez nas od serca, żeby miejsce nabrało uroku. Delikatne lampiony rozwieszone na drzewie. Samodzielnie wykonane ozdoby z drewna. Kwiaty zasadzone w starym dzbanku fajansowym. Małe witraże zdobiące werandę. Haftowany obrus na drewnianym stole. Urok kryje się także w szczegółach.