Tarasole ogrodowe – co warto o nich wiedzieć?

Piękna złota jesień przed nami. Dla wielu to okres, kiedy sprzątają tarasy oraz porządkują meble ogrodowe, najczęściej chowając je do piwnic czy garaży. My przekonujemy, że wrzesień to idealna poza na to, aby wykorzystać jeszcze ciepłe dni do przyglądania się przyrodzie z bliska. Pomogą w tym profesjonalne tarasole, których zadaniem jest chronić nas przed słońcem i deszczem, ale również urozmaicać przestrzeń ogrodu.
Co warto wiedzieć o tarasolach?

Konstrukcje odporne na zmienne warunki atmosferyczne

Tarasole to eleganckie i trwałe konstrukcje, które wznosić możemy zarówno przy domu, jako dodatek do tarasu, jak i w ogrodzie, jako konstrukcję wolnostojącą. Bez względu na miejsce nie musimy martwić się zezwoleniami budowlanymi – nie są one wymagane w przypadku takich konstrukcji.

Tarasola oparta jest na ażurowej konstrukcji wykonanej z profili aluminiowych – są one dostępne w różnorodnych kolorach, jednak najważniejsze jest to, że są one malowane proszkowo, przez co będą odporne na wnikanie wilgoci i pojawianie się rdzy. Projektanci zadbali o to, aby przy jak najmniejszej ilości podpór możliwe było zadaszenie jak największego obszaru tarasu.

Jak skonstruowany jest baldachim?

Drugim elementem, na który zwraca się największą uwagę w przypadku konstrukcji tarasoli jest oczywiście zadaszenie. Tarasole posiadają zadaszenie wykonywane z trójwarstwowych tkanin poliestrowych, nierzadko pokrytych również warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że tkanina jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, jak również na ścieranie czy wnikanie wody. Poliuretan tworzy warstwę ochronną, która nie przepuszcza wody. Możemy więc korzystać z tarasu również podczas deszczu!

Wysoka funkcjonalność tarasoli

Zadaszenie tarasoli sterowane jest automatycznie za pomocą dedykowanego pilota. Dzięki temu w szybki i łatwy sposób złożymy lub rozłożymy baldachim. Druga istotna kwestia to oczywiście możliwość dokupienia elementów takich jak panele boczne, które uchronią nas przed wiatrem.