Tajemnicze ogrody

Ogrody mogą być także obszarami tajemnicy – czegoś niewyrażalnego, co po prostu odczuwamy, gdy wkraczamy do danego miejsca. Taka aura niezwykłości często jest ważniejsza od perfekcji czy podążania za modą. Stworzenie magicznego miejsca, w którym poczujemy się wyjątkowo, gdzie oderwiemy się od szarości istnienia – oto sekret ogrodnika. Tajemnica otaczająca naszą przestrzeń może stać się wyróżnikiem, który sprawi, że ogród oczaruje i zaczaruje swoim klimatem.

Ogrodowa swoboda

Nie tylko prace i stylizacje są w ogrodzie ważne, ale czasami najistotniejsza jest swoboda. Taka wartość, która stanowi wynik naszej osobowości, lekkości bycia. Czasami musimy zrozumieć to, że nie wszystko zawsze powinno być od początku do końca zaplanowane. Pozwólmy sobie na wolność i dowolność. Także w ogrodach. A może właśnie tam najlepiej i najłatwiej to zrobić. Pozwalając sobie samym na ten luz, którego brakuje nam w pracy czy w domu, w rygorystycznej codzienności.

Ogrodowe uspokojenie

Zakątki ogrodowe to najlepsze miejsca do tego, żeby się tam zaszyć na dłużej i pobyć sam na sam ze swoimi myślami. Podążając za swobodą bycia, stwórzmy od podstaw tak, żeby były zupełnie w naszym stylu. Świetnie lekkość istnienia wyrażą rustykalne klimaty. Wybujałe rośliny, które rosną sobie trochę tak, jak chcą. Bez ram i ograniczeń. Mech porastający kamienie prowadzące w głąb ogrodu. Do ciemnych zakamarków, które aż chce się odkrywać. W takim miejscu wystarczy ustawić meble ogrodowe, żeby popracować czy odpocząć w spokoju.

Ogrodowe zaczarowanie

Kiedy dość już mamy presji związanej z doskonałością, to udajmy się do takiego naturalnego zakątka, gdzie wszystko dzieje się trochę po swojemu. Jakby spełniało się zawsze i wszędzie, od dawna. Tam mamy szansę trochę odetchnąć od wymogu doskonałości.