Światło i mrok

Światło i mrok otulają jesienną przestrzeń. Zdobią jesienny ogród w subtelny sposób. Uroczo i delikatnie, kreując nie tyle faktyczne miejsce, ile krainę marzenia. Dlatego w jesiennym ogrodzie naprawdę warto wykorzystać tę niesamowitą magię światła i mroku, żeby skomponować prawdziwe zauroczenie. Żeby dać się ponieść wyobraźni i rozkoszować się urodą świata ubranego w tajemnicę.


Na granicy jawy i snu

Kiedy, jeśli nie jesienią, uda nam się wyczarować ogród w zjawiskowym stylu? Takie totalnie do rozmarzenia się i może odrobinę – do zagubienia. W przestrzeni realnej i mentalnej. Zagubienie od czasu do czasu przyda się naprawdę każdemu – żeby potem cudownie się odnaleźć na nowo. Odnawiając w ten sposób siebie samego i swoje istnienie.

Ogród i dom na granicy jawy i snu. Wyczarujemy go, wykorzystując grę światła i cienia. W domu o ciepło i jasność pomoże zadbać kominek, który stać się może dominantą aranżacyjną pomieszczenia. Na zewnątrz jasną stronę stworzy efektowne palenisko gazowe. Połączenie eleganckiego mebla i urody ogniska.

Uroda płomienia i magia ognia

Szczególnie jesienią doceniamy ponadczasowe piękno ognia, który ma także moc integrującą. Wokół ognia zawsze jest się przyjemnie spotkać. Nie tylko we wnętrzu, ale także w cudownym ogrodzie, w którym poczujemy ten niezwykły kontrast pomiędzy zimnym światem a ciepłym zakątkiem.

Warto także wykorzystać w ogrodowej przestrzeni plastyczny aspekt ognia. To, że każde spotkanie stanie się bardziej klimatyczne, gdy na ogrodowym stole czy na zewnętrznym parapecie ustawimy świeczniki i zapalimy świece. Coraz popularniejsze także są lampiony w różnych stylach. Zawieszone w altance czy na tarasie, ale też po prostu na drzewie – jako tymczasowa dekoracja do spontanicznego zakątka ogrodowego.