Śliwkowy kolor

Węgierki, mirabelki, renklody. Różne mogą być odmiany śliwek. Podobnie jest z kolorem. Żółty, złocisty, zielonkawy, granatowy, różowy, fioletowy – te wszystkie barwy w różnym odcieniu pojawiają się na śliwkach. Jednak, kiedy mówimy o kolorze śliwkowym, to najczęściej mamy na myśli ten dojrzały fiolet, który jesienią pojawia się w sadach, ale też w stylizacjach modowych i wnętrzarskich. W ten sposób dopełnia się jesienny i kolorystyczny krąg inspiracji. Przyglądamy się naturze i naśladujemy jej doskonałość.

Śliwkowe wnętrze

Śliwkowe wnętrze w dosłownym sensie to pyszny miąższ, który zjadamy sobie bezpośrednio lub przerabiamy na pyszne konfitury czy soki. Ale śliwkowe wnętrze to także pomieszczenia, które kolorujemy na fioletowo. Do wyboru mamy różne odcienie śliwki, jeśli chodzi o farby do pomalowania ścian salonu czy kuchni. Można pobawić się tym kolorem i w jednym wnętrzu połączyć go z głębokim różem. Śliwka i wrzos – to także inspiracja płynąca od natury, która sprawdzi się na przykład w romantycznej kuchni. Coraz częściej też producenci mebli kuchennych czy salonowych meblościanek proponują nam przedmioty w tych właśnie barwach.

Wokół sadu

Jesienią odkrywamy szczególny urok sadu. Inspiracje, które powstają wokół tego miejsca, są naprawdę pyszne, pachnące i kolorowe. Na przykład śliwkowe. Warto dać się ponieść tej śliwkowej urodzie i pomalować drewniane meble na ten niebanalny kolor. Takie ławy, stoły czy krzesła idealnie skomponują się ze śliwkowymi okiennicami czy drzwiami.

Kolor ten zjawiskowo zaprezentuje się w sąsiedztwie żółtych kwiatów czy dodatków. Jesienią mogą to być żółte aksamitki, które otoczymy uroczym płotkiem drewnianym pomalowanym na śliwkowo. W ten sposób wykreujemy zakątek lub cały ogród utrzymany w stylistyce rustykalnej. Jednocześnie taka aranżacja będzie miała w sobie coś nad wyraz lekkiego i artystycznego.