Róże i szkło

Kompozycje różano-szklane jest w nich coś magicznego i nieuchwytnego. Delikatność i kruchość – łączy kwiat i materiał. Czyste piękno, niewymagające żadnej oprawy. Wręcz przeciwnie, wszelkie dodatki mogą tylko zaburzyć tę doskonałość. Nic dziwnego, że cięte  róże najpiękniej wyglądają w prostych, szklanych wazonach, w których tylko woda i światło stanowią subtelną dekorację. Róża i szkło – dobrana para, krystaliczne piękno, które tak lubimy. Nowoczesne i klasyczne. Uniwersalne i pasujące do rozmaitych stylizacji ogrodowych i wnętrzarskich.

W nowoczesnym ogrodzie

W awangardowych aranżacjach ogrodowych stawia się na prostotę środków wyrazu i szlachetność materiału. Róże i szkło idealnie spełniają te oczekiwania. W nowoczesnej przestrzeni ogrodowo-domowej stawia się na gładkość i jednolitość form. Dlatego tak chętnie wykorzystuje się wielkoformatowe szklenia, które w naturalny sposób łączą wnętrza z ogrodami. Różana rabatka może być takim delikatnym akcentem roślinnym, który upiększy jednostajny ogród przechodzący swobodnie do wnętrza.

Ściany szklane i różane

Szkło i róże pasują do siebie w każdej skali. Tej niewielkiej, kiedy kwiaty umieszczamy w wazonach. Gdy miniaturowe róże ustawiamy na stole ogrodowym z blatem z hartowanego szkła. Ale też wspaniale się dopełniają, gdy parkany czy ściany porośnięte pnącymi różami sąsiadują z wielkoformatowymi oknami czy drzwiami w stylu francuskim.

Róża jerychońska

W nowoczesnym ogrodzie, udekorowanym szklanymi motywami, subtelnie udekoruje przestrzeń róża jerychońska (Anastatica hierochuntica). To roślina doniczkowa, które rozwinie się też doskonale w nasłonecznionych miejscach na zewnątrz. Nazywa się ją także zmartwychwstanką pustynną, gdyż potrafi przetrwać suszę i odrodzić się po nawilżeniu. Kwitnie w lipcu.

 

Categories : Blog