Różane klimaty

Zapach i wygląd róż nie daje się porównać z niczym innym. Często zamiast słowami wypowiadamy miłość właśnie różami. Ich moc symboliczna jest bezgraniczna. Ale róża nie tylko jako symbol budzi zachwyt, ale też jako kwiat, który pięknie prezentuje się w wazonie, na rabatce, na płocie, na budynku. Wszędzie warto tworzyć różane kompozycje, poddając się różanemu szaleństwu.

Róże miniaturowe do doniczek

Nawet w słonecznej kuchni można mieć uroczą różyczkę na parapecie. Ozdobi ona też salon czy jadalnię. Do doniczek świetnie nadają się róże miniaturowe. Długo się będziemy nimi cieszyć na naszym balkonie czy tarasie. Kwitną bowiem od maja do pierwszych przymrozków. Wiosenno-jesienne róże mają w sobie coś wyjątkowego.

Róże pnące

Jeśli nie wiemy, jak odmienić naszą przestrzeń i wprowadzić do niej pierwiastek romantyzmu, to na pewno róże pnące pomogą nam to zrobić. Należy tylko dobrać rośliny do tego, co chcemy stworzyć. Drzewo całe w różach, ściana budynku czy altana. Albo różany parkan czy pergola. Takie naturalne kompozycje wyglądają najpiękniej. Niektóre róże pnące są bardziej wiotkie, inne sztywne.

Kwiaty na rabaty i żywopłoty

Wspaniale róże prezentują się na rabatach. Bardzo klasycznie i elegancko. Podobnie jak różane żywopłoty, wykorzystywane często do podzielenia ogrodu na pewne części lub do wyodrębnienia ścieżek. Można urozmaicić je wiciokrzewem czy pigwowcem.

Róże płożące

Dywan utkany z róż? To świetny pomysł. Zwłaszcza gdy chcemy przykryć nim jakieś miejsce przejścia jednej powierzchni w drugą. Albo po prostu – stworzyć wytworną dekorację ogrodową. Róże przecież inspirują na wiele sposobów. Jak widać, rozwijają się na różnych płaszczyznach. W małych skrytkach i na wielkich drzewach. Mogą być wytwornym akcentem albo dominantą ogrodową.

 

Categories : Blog