Recycling art w ogrodzie

Stworzyć coś z niczego? Używając do tego zużytych przedmiotów. Robiąc rzeczy niezwykłe z resztek, które zalegają po kątach. Wystarczy przejrzeć zakamarki domu czy ogrodu, żeby znaleźć materiały do tworzenia oryginalnych dzieł, także ogrodowych. Przecież przestrzeń ogrodu jest doskonała do prezentacji sztuki, również tej, którą sami tworzymy. Pod jesiennym niebem, w otoczeniu wielokolorowych drzew, na tle dywanu z liści – rzeźby ogrodowe zaprezentują się wyjątkowo oryginalnie.

Sztuka recyclingu

Jesienią mamy odrobinę więcej czasu. Chłodne wieczory zachęcają do tego, żeby zająć się sprawami, na które podczas lata szkoda nam było czasu. Taras czy weranda to miejsca, w których nie tylko odpoczniemy, ale też zajmiemy się twórczością. Na przykład wymyślaniem i tworzeniem oryginalnych rzeźb z części starych sprzętów czy resztek. Okazuje się, że zużyte opony wystarczy pomalować i efektownie połączyć, żeby powstała z nich niezwykła rzeźba ogrodowa. W ten sposób łączymy estetykę z ekologią.

Odważne i pomysłowe inspiracje

Przestrzeń ogrodu warto zapełnić nie tylko cudzą twórczością, nawet jeśli jest ona naprawdę wysokich lotów. To przecież także najlepsze miejsce do eksperymentowania. Jeśli inspiruje nas wielka sztuka spod znaku konstruktywizmu czy sztuki kinetycznej, ale też wówczas, gdy po prostu robimy pomysłowe miniatury ze starych czajników czy konewek. Takie drobne przejawy pomysłowości wykorzystującej starocie – to frajda wymyślania i tworzenia. Ale też oryginalna dekoracja ogrodowa.

W kręgu dziecięcych inspiracji

Także najmłodszych można zachęcić do twórczości w duchu recyclingu. Większą oponę uda się zamienić w pomysłową piaskownicę, którą dzieci same pomalują w wymyślone przez siebie wzorki-muchomorki. A stare wiaderka plastikowe maluchy zamienią w malutkie kwietniki, które od początku do końca staną się ich dziełem.