Rattanowo w jesiennym ogrodzie

Jesienne stylizacje ogrodowe mogą mieć w sobie niebywały urok. Przecież pomaga nam w nich niezwykle twórcza kreatorka, czyli sama natura. To nieprawda, że tylko wiosną czy latem nasz ogród może zachwycać kompozycją i kolorystyką. Jesień to najlepszy czas, żeby otworzyć się na nowe doznania, także te związane w działaniami aranżacyjnymi w naszej przestrzeni. Warto poszukać rzeczy, które zainspirują nas w nieoczywisty sposób i pozwolą w pełni wykorzystać samoistną estetykę jesieni.

Rattanowe stylizacje

Meble rattanowe to świetna podstawa takiej jesiennej przemiany ogrodowej. Ustawione na tarasie, pod tarasolą, w altance, na werandzie – po prostu zachwycą swoją naturalną urodą. Doskonale więc wpiszą się w jesienne klimaty, w których dominuje to, co związane z rytmem przyrody. Przedmioty wykonane z rattanu – sofy, krzesła, fotele – podkreślają przecież czystą naturalność. Wykonuje się je ręcznie z naturalnego rattanu. Doskonale współgrają one kolorystycznie z jesiennymi cudami, jak: kolorowe liście, dojrzałe jabłka, dyniowe dekoracje, bukiety z aksamitek, wrzosowe kompozycje.

Kolor rattanu

Meble rattanowe pięknie prezentują się w naturalnym odcieniu rattanu. Natomiast w białej, przecieranej wersji  wyglądają jak przedmioty w pełni artystyczne, które stanowią połączenie potencjalności natury z ludzką kreatywnością. W tej formie fantastycznie dopełnią na przykład białą werandę lub altankę. Pomysłowo zaprezentują się na tle niebieskich dodatków, tworząc toskańską stylizację tarasową.

Rattanowe lampiony

Jesień, wraz z długimi wieczorami, to świetna pora na to, żeby docenić urodę kontrastów, ciemności i światła. Najlepiej zrobić to na przyjemnie urządzonej werandzie, którą ozdobimy rattanowymi lampionami. Gra światła i cienia stworzy nostalgiczny nastrój jesienny. Sprzyjający rozmowom, na które nie mieliśmy czasu podczas słonecznego lata, skupieni na szalonych rozrywkach. Teraz – w ciszy jesiennego ogrodu – podamy się cudownemu zamyśleniu i porozmawiamy z ukochanymi osobami o najważniejszych sprawach.