Przechować piękno jesieni

Drewniana skrzynia, w której przechowamy piękno jesieni? Na której namalujemy śliczny obrazek. Poczujemy się jak jesienni artyści, których inspiruje natura. Albo jak dzieci, które pragną tworzyć, poznawać sekrety świata od podstaw, od kasztana znalezionego pośród liści, od muchomora zagubionego wśród traw. Najmłodsi lubią zbierać i przechowywać wszelkie skarby, których dorośli już nie doceniają. Najwyższa pora to zmienić.

Skarby jesieni

Owoce i warzywa. Smak i kolor. Pyszności i dekoracje, które warto zatrzymać na dłużej. Spiżarnia pomoże nam to zrobić od strony smaku. Zwłaszcza gdy mamy własny ogródek warzywny i sad. Nawet owoce pochodzące z kilku krzaków malin, które rosną w kącie ogrodu, trzeba wykorzystać do zrobienia pysznych soków czy konfitury. Takie malinowe słoiki czy butelki można też wyeksponować na półkach, na przykład drewnianych. Pięknie dopełnią rustykalną aranżację kuchni.

Pachnące kasztany i żołędzie z kolei można wykorzystać do zrobienia ludzików, które udekorują wnętrza i przypomną o wczesnej jesieni, kiedy na zewnątrz zrobi się bardzo zimno. Zabawa, dekoracja i integracja – w jednym. Warto powracać do tradycyjnych pomysłów na zabawę i spędzanie czasu wolnego.

Kolory jesieni

Największym skarbem jesieni są barwy, które od niej dostajemy. Malarskie kompozycje, które nagle pojawiają się w naszej rzeczywistości. Siedząc na wygodnej sofie z rattanu, na werandzie, niczym w kinie  podziwiamy niezwykłe obrazy jesieni. Spokojne a zarazem zmienne. Odmieniające się z każdą chwilą, z każdym podmuchem wiatru, z każdym promieniem słonecznym czy drobnym deszczem, który nagle zbudował pomiędzy nami a światem rodzaj cudownej zasłony.

Jesień tworzy kompozycje marzeń. Jesienny postimpresjonizm po prostu zachwyca. Zdumiewa i olśniewa. Wprawia w zadumę. Zaczynamy pojmować istotę twórczości. Czujemy, że granica pomiędzy kreacyjnością natury a sztuką jest niewielka.

Categories : Blog