Pożycz nieco koloru od natury

Bogata paleta barw niczym w dziełach postimpresjonistów. Kolory dojrzałe, zachwycające, plamy barw mocne i zdecydowane. Nie ulega wątpliwości – to barwa kształtuje ten malarski świat. Podobnie może stać się jesienią w naszych ogrodach, kiedy inspiracje sztuką połączymy z tym, co płynie do nas od natury. Chmury, dyniowe miniatury i góry liści. Naprawdę można się w tym zakochać. Taka miłość na jesień to ocieplenie serca. To ogrzanie się w elementarny sposób. To wszystko to, co najlepsze – co może nas spotkać w przestrzeni ogrodu.

Czerwony

Liście, które pokolorowały się na czerwono. Do tego dojrzałe jabłka, które po prostu rumienią się na drzewach. Jesienna czerwień ma bordowy odcień. Idealnie błyszczy na brązowym czy zielonym tle. Te kompozycje plastyczną warto powtarzać we wnętrzach, ale i w zakątkach ogrodowych. Czerwony i zielony (także w  bardziej stonowanych odcieniach). Czerwony i brązowy. Te układy mogą się podobać i dekorować patio czy werandę. Można zrealizować je poprzez czerwone poduszki ułożone na brązowych meblach. Lub poprzez czerwono-zielone pledy rozłożone na meblach rattanowych.

Pomarańczowy

Jarzębina, dynia, aksamitki, śliwki – to pomarańczowe inspiracje naturalnie. Pomarańcz w różnych odcieniach. Malarski i zjawiskowy. Takie dekoracje stworzyć można tak po prostu, kiedy na werandzie ustawimy dynie, kiedy zasuszymy jarzębinę w wazonie, kiedy doniczki z aksamitkami ustawimy pod progiem domu.

Żółty

Kolor energii, której tak bardzo nam potrzeba podczas jesieni, kiedy częściej dopadają nas smutki i ponure nastroje. Żółty jak dojrzała kukurydza, jak brzozowe listki spadające z drzew, jak słoneczniki, jak pyszne śliwki. Żółty w przestrzeni ogrodu może pojawić się także jako kolor na drzewach czy na okiennicach. Warto także pomalować na żółto drewniany płotek, który wewnątrz ogrodu wydziela nam jakąś przestrzeń.

 

 

Categories : Blog