Powitanie jesieni w ogrodzie

Jesienny ogród sprzyja zamarzeniu i zapatrzeniu. Nagle otwiera się przed nami kolorowy świat, który wydawał się kończyć wraz z przemijającym latem. Dzieje się jednak inaczej – oto barwy jesieni zdumiewają, czarują, zachwycają. Cudowna czerwień jesiennych róż na tle wielokolorowych drzew. Liście jeszcze utrzymują się na gałęziach, ale część z nich powoli już spada. Powstają kolorowe dywany, w które naprawdę warto wejść, żeby poczuć się jak dziecko.

Dziecięca fantazja w jesiennym wydaniu

Jesienią warto otworzyć się szeroko na nowe doznania i na jesienne przebywania na werandzie czy na tarasie. Wygodne komplety wypoczynkowe z technorattanu czy aluminium także o tej porze roku okazują się niezastąpione. Po prostu nic tylko rozsiąść się wygodnie na ogrodowej sofie, ustawionej tak, żebyśmy mogli złapać jeszcze trochę promieni słonecznych. Przyda się też duży stół ogrodowy, przy którym spędzimy czas z najbliższymi.

Zaczęła się nauka w szkole, więc warto zachęcić dzieci do odrabiania lekcji na zewnątrz. Po uporaniu się ze wszystkimi obowiązkami można pobawić się z dzieciakami w ogrodzie, zamiast uciekać do domu, przed telewizor. Przebywanie we wnętrzach zostawmy sobie na chłodną jesień lub zimę. Wykorzystajmy ciepłe dni kończącego się lata na to, żeby poszaleć z dziećmi w ogrodzie. Może w domku na drzewie albo w wykonanym razem z nimi wigwamie. Nawet kawałek chodnika warto wykorzystać do twórczych zabaw. Wystarczy kolorowa kreda, którą namalujemy jesienny świat.

Pożegnanie lata w ogrodzie

Kończące się lato trzeba pożegnać. Nasz ogród, fantastycznie urządzony, najlepiej się do tego nadaje. Może warto przygotować tam przyjęcie, które wprowadzi nas i naszych najbliższych łagodnie do królestwa jesieni? Warto wykorzystać pomysłowo umeblowany taras czy patio do tego, żeby pobyć tam z rodziną i przyjaciółmi, żeby skorzystać z uroków przemieniającego się tak fantazyjnie świata. Niech kolor goszczący w jesiennych ogrodach, zagości również w naszych wnętrzach.