Popatrz, jakie to piękne!

Popatrz jak tu jest pięknie – kiedy mamy do kogo skierować te słowa, to już powinniśmy się czuć prawdziwymi szczęściarzami. Kiedy w dodatku możemy wypowiadać je w pięknym otoczeniu, wówczas nasze szczęście powinno być kompletne. Ogród i bliska nam osoba – to naprawdę bardzo wiele. Jeśli spotykają nas takie cuda w codzienności, to musimy nauczyć się je doceniać. Tak jak widoki, które płyną sobie spokojnie od ogrodu i szczególnie jesienią uderzają falą różnokolorowego piękna.

Odkryj to piękno w ogrodzie

Jesienne kompozycje okazują się po prostu uwodzicielskie. Wiodą nas na skraj zamarzenia, jawy i snu. Naprawdę warto się im poddać. Jesienne nastrojenie to nie tylko smutek i przygnębienie. Warto ukształtować je w kierunku zamyślenia, na które tak ciężko zdecydować się w pełnym słońcu podczas zwariowanego czasu letniego. Jesienią ogród poddaje się przemijaniu. Staje się spokojniejszy. Chyba każdemu przydałoby się zanurzyć w takiej uspokajającej fali. Siedząc przy ognisku wieczorną porą. Pijąc herbatę malinową na werandzie. Leżąc na leżaku i patrząc w pogodne niebo, na którego tle żółte liście tworzą zachwycającą kompozycję malarską.

Odkryj to piękno w sobie

Kiedy już odkryjemy piękno zewnętrze, wówczas może uda nam się dojrzeć także piękno wewnętrzne. Ten autentyczny blask, który gdzieś skrywa się w zakamarku duszy i tak rzadko wydostaje się na zewnątrz. Być może właśnie w jesiennym ogrodzie pogodzimy to, co wewnętrzne i duchowe z tym, co zewnętrzne i zmysłowe.

Doskonały ogród to nie tylko kwestia aranżacji i prezentacji, ale atmosfery pozwalającej nam na lepsze bycie. Na cudowne oderwanie się od prozy życia ku prostym (ale jakże wspaniałym!) impresjom. Jak promień słońca zaplątany w  czerwono-żółte liście. Jak krople deszczu uderzające w parasol. Jak smak soczystego jabłka zerwanego prosto z drzewa.

Odkryj to piękno w bliskiej osobie

Przestrzeń jesieni – niech stanie się przestrzenią spotkania z ukochanymi osobami. Na przyjemnie urządzonym tarasie, na którym rozsiądziemy się na dłużej, na całe godziny wypełnione smakiem konfitur śliwkowych. Rozmawiając o rzeczach ważnych i niepoważnych. Grzejąc się przy palenisku gazowym i poddając się czarującej atmosferze jesiennego ogrodu. Czarowanie, oczarowanie i zaczarowanie. Nagle rzeczy niemożliwe spełniają się tu i teraz.