Pokrowce na meble ogrodowe – zadbaj o meble jesienią

Nadchodząca jesień to idealny moment na to, aby zastanowić się co zrobić z meblami ogrodowymi. Do niedawna rozwiązaniem było chowanie ich na strych czy do piwnicy. Dzisiaj nie musimy już niczego dźwigać i zastanawiać się nad miejscem przechowywania. Najlepszym rozwiązaniem jest bowiem zastosowanie pokrowców ogrodowych wykonanych z trwałych tkanin. Co warto o nich wiedzieć?

Dlaczego warto zainwestować w meble ogrodowe?

Ochrona mebli ogrodowych jesienią i zima jest zasadna – w czasie tych dwóch pór roku meble narażone są przede wszystkim na silne zabrudzenia, kolejno zaś na działanie niskich temperatur. Dodatkowo problemem może okazać się także porywisty wiatr. Aby zapobiec zniszczeniu mebli w ciągu okresu zimowego producenci zaproponowali nam profesjonalne, dedykowane pokrowce na meble ogrodowe, których zadaniem jest chronienie tworzyw technorattanowych czy też aluminium.

Jak wygląda nowoczesny pokrowiec na meble ogrodowe?

Pokrowce na meble ogrodowe tworzone są z tkanin technicznych, dostosowanych do polskich warunków. Najczęściej jest to tworzywo poliuretanowe, które jest odpowiednio zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci, brudu, działaniem zmiennych warunków atmosferycznych. Warto także dodać, że tworzywo może być pokryte poliuretanem, który wykazuje wysokie właściwości wodoodporne.

Aby pokrowiec mógł być lepiej dopasowany do kształtu konkretnego mebla każdy z nich posiada ściągacze. Dzięki nim mebel może być lepiej chroniony. W przypadku topowych producentów oferują oni dedykowane pokrowce zarówno na meble, jak i na parasole ogrodowe. Aby lepiej dopasować pokrowiec możliwe jest również zastosowanie obciążników, które umieszczane są na rantach pokrowca i dodatkowo ciągną tkaninę w dół.

Pokrowce na meble ogrodowe sprzedawane są w specjalistycznych opakowaniach z rączką. Po spakowaniu pokrowca nie zajmują one wiele miejsca, mogą być przechowywane na pólkach w garażu czy na strychu.