Pogoda ducha jesienią

Jak się nie poddać pochmurnym nastrojom i wbrew nim nastroić się pozytywnie? Czasami wystarczy rozejrzeć się dookoła, żeby dostrzec te pogodne drobinki porozrzucane po zakamarkach całego świata nawet jesienią. A może właśnie jesienią znajdziemy te najcenniejsze okazy. Jak najrozmaitsze odcienie rudego koloru. Jak czerwień w każdej tonacji. Jak wariacje natury na temat brązu. Nic tylko delektować się tymi kompozycjami kolorystycznymi i kopiować je w naszych wnętrzach czy nawet stylizacjach modowych. Humor szybko powróci, kiedy zaczniemy bawić się barwami natury.

Kolorowe przebywanie jesienne

Jeśli chodzi o nasze ogrody, to wciąż same się kolorują. Pomarańczowymi dynami, aksamitkami w tym samym lub w żółtym kolorze, wrzosami, fioletowymi astrami czy powojnikiem, czerwonymi daliami. Ale nie tylko w ten naturalny sposób możemy dekorować naszą przestrzeń.

Kolor warto wprowadzić w postaci dodatków czy mebli ogrodowych. Jesienią szczególnie pięknie zaprezentuje się rustykalny ogród. Drewniane stoły i ławy, pomalowane w ludowe wzory wielokolorowe, a do tego okienne dekoracje nawiązujące do stylu wiejskich chatek –  w takim miejscu poczujemy w pełni urok jesieni. Czerwone, żółte czy wrzosowe okiennice albo drzwi – ładnie wyglądać będą nie tylko latem, ale właśnie jesienią staną się wyróżnieniem aranżacyjnym strefy przejściowej pomiędzy domem a ogrodem. Wyznaczą jej artystyczno-folklorystyczny charakter.

Kolorowe impresje

Jesienne stylizacje na przekór szarości świata, którą zdajemy się we wszystkim dostrzegać, mogą zdecydowanie pobudzić nas do życia. Zachęcając jednocześnie do tego, aby inaczej spojrzeć na otoczenie. Aby pochwycić te impresje, które na nas niepodziewanie spadają. Jak delikatne listki brzozowe albo krople deszczu. Poddajmy się im, nadajmy im sens na jesień.