Podziwiać widoki przez cały rok

Jak sprawić, by cudowne widoki ogrodu można było podziwiać przez cały rok? Jeśli mamy okna wielkoformatowe,  to wówczas dom z ogrodem połączy się w elementarny sposób. Wówczas urządzanie wnętrza i stylizacja ogrodowa stworzą jedną całość. Można też pomyśleć o innych rozwiązaniach, dzięki którym otworzymy pomieszczenia na piękne widoki, które dostajemy od ogrodu przez cały rok. Naprawdę warto z nich skorzystać.

Zabudowa szklana

Nowoczesnym rozwiązaniem pozwalającym na przedłużenie życia na skraju domu i ogrodu jest zabudowa szklana. Dostępna  w profilu ciepłym i zimnym. Jeśli zdecydujemy się na ogrzewanie podłogowe czy kanałowe, to wrażenie bycia bezpośrednio w ogrodzie przedłużymy na cały rok. Jesienią czy zimą będziemy mogli podziwiać widoki zasypanego liśćmi lub śniegiem ogrodu, ciesząc się równocześnie salonowym komfortem.

Meble całoroczne

Idealnie do umeblowania zabudowy szklanej nadają się komplety mebli z technorattanu, wyglądające zupełnie jak meble salonowe. Zapewniające podobną wygodę. Jednocześnie – odporne na działanie czynników zewnętrznych takich jak wysokie czy niskie temperatury, deszcz, śnieg. Meble technorattanowe mogą stać przez cały rok nie tylko w zabudowie, ale na zwykłym tarasie czy na werandzie. Można ewentualnie osłonić je pokrowcem.

Meble z technorattanu wykonane są z plecionki polietylenowej, a stelaż z proszkowo powlekanego aluminium. Nóżki ze stali nierdzewnej i poszewki uszyte z powlekanego teflonem materiału – przyczyniają się do trwałości zestawów technorattanowych i ich odporności na różne warunki.

Spotkania przy ogniu

Wydłużeniu przebywania w ogrodzie i korzystania z jego niesamowitych uroków na pewno sprzyjać będzie palenisko gazowe, przy którym spotkamy się podczas chłodnego popołudnia. Palenisko gazowe to rozwiązanie praktyczne i estetyczne. Wygląda ono jak designerski stolik, a zapewnia przyjemność ogrzania się niczym przy tradycyjnym ognisku rozpalonym na leśnej polanie.