Pielęgnacja ogrodu w połowie lata – o czym pamiętać?

Połowa lata za nami – piękna pogoda nas rozpieszcza, słońce wita każdego dnia. To idealne warunki do tego, aby każdą wolną chwilę spędzać w naszych ogrodach. Odpowiednio pielęgnowany i zadbany będzie prawdziwą ozdobą każdego domu. Jakie prace warto wykonać w połowie lata, aby do pierwszych dni jesieni móc cieszyć się jego pięknem?

Zadbaj o porządek w ogrodzie

Pierwszym krokiem do zaprowadzenia porządków jest oczywiście krytyczne spojrzenie na kwiaty i krzewy otaczające nasze miejsce wypoczynkowe. Zwiędłe liście i kwiatostany koniecznie musimy ściąć, aby przywrócić roślinom estetyczny wygląd. Jeśli liście zaczęły spadać z drzew to także pora na zagrabienie trawnika. Warto pozbyć się także wszelkich zbutwiałych elementów drewnianych.

Co z meblami? Warto przyjrzeć im się z bliska. Wieloletnie użytkowanie niskiej jakości mebli ogrodowych zazwyczaj kończy się ich odkształcaniem, łamaniem elementów. Nadmierne promieniowanie słoneczne prowadzi z czasem do blaknięcia materiałów. Jeśli dotychczas użytkowane meble ogrodowe nie prezentują się najlepiej warto pomyśleć o ich wymianie.

Jakie meble ogrodowe wybrać?

Obecnie w sklepach producentów mebli ogrodowych znajdziemy kolekcje utrzymane w nowoczesnej stylistyce, które z pewnością staną się ozdobą nie tylko ogrodów, ale również balkonów czy tarasów. Olbrzymie zróżnicowanie elementów w kolekcjach sprawi, że każdy szybko znajdzie produkty odpowiadające jego oczekiwaniom. Meble dostępne u producentów tworzone są przede wszystkim z włókien technorattanowych oraz z aluminium. Oba tworzywa są odpowiednio zabezpieczone przed wnikaniem brudu, wilgoci, działaniem zmiennych warunków atmosferycznych.

Dodatkowa ochrona mebli ogrodowych

Aby podczas pierwszych chłodniejszych dni mieć pewność, że nasze meble ogrodowe będą odpowiednio chronione warto zaopatrzyć się w profesjonalne pokrowce na meble. Są one tworzone z tkanin technicznych, odpowiednio zabezpieczonych przed wilgocią i dodatkowo zmniejszających zbieranie się wilgoci pod pokrowcem.