Owocowa miłość

Ogrodowe wybory estetyczne i aranżacje mają sprzyjać nie tylko jak najlepszej prezentacji. Ogród powinien być także miejscem wypełnionym dobrymi emocjami. Z miłością na czele. Doskonały ogród to miejsce, w którym po prostu kwitnie miłość, także w owocowej wersji. Gdzie smaki, kolory i zapachy zachęcają do zakochania.

Kiedy kwitnie miłość owocowa

Miłosne aranżacje ogrodowe tworzą się same, kiedy na wiosnę kwitną drzewa owocowe. Coś pięknego! Kwitnące jabłonie, grusze, śliwy, czereśnie – tradycyjne drzewa, które tworzą sady. Może warto do nich powrócić w naszych ogrodach? Wystarczy kilka lub nawet jedno drzewo owocowe, żeby na wiosnę zrobiło się biało-różowo, a latem, żeby robiło się smacznie.

Tak smakuje owocowa miłość

Czereśnie czy wiśnie zerwane ze swojego ogrodu to symbol lata. Owoce można podać na świeżo jako dodatek do lodów czy ciast. Albo – zrobić z nich pyszne koktajle. Pracowite i zaradne osoby smak lata zatrzymają w sokach i dżemach własnej roboty. Obok czereśni i wiśni latem mamy też owoce prosto z krzaka – porzeczki i maliny. No i oczywiście – truskawki, których smakiem można się cieszyć nawet jesienią, jeśli zdecydujemy się na odpowiednią odmianę.

Jesienią, kiedy sady się rumienią, jabłka i gruszki zawieszone na gałęziach wyglądają bajkowo. Zwłaszcza w ogrodzie rustykalnym, gdzie stawia się na swobodę i swojskość. Przetwory ze śliwek, jabłek i gruszek – rozpromienią nas późną jesienią i zimą. Dodać do spiżarni i ogrodu można też czarny bez, który ładnie wygląda podczas kwitnienia i świetnie smakuje w postaci soku.

W japońskim stylu

Jeśli interesują nas wyłącznie walory wizualne i zapachowe, to warto zdecydować się na oszałamiającą podczas kwitnienia wiśnię piłkowaną. Obsypaną totalnie różowymi kwiatkami późną wiosną. Świetną w roli solitera albo elementu ogrodu japońskiego, choć nie tylko. Wiśnia piłkowana wniesie powiew egzotyki, także w dosłownym sensie tego słowa, do każdego miejsca.