Ogród w stylu śródziemnomorskim

Śródziemnomorski klimat tuż za progiem domu? To możliwe. Wystarczy stworzyć ogród w stylu śródziemnomorskim. Lekkie, fantazyjny, niekonwencjonalny. Wypełniony wspomnieniami o wakacjach nad morzem. O słonecznej plaży i egzotycznych roślinach. O lampce wina wypitej na kamiennym tarasie z widokiem na bezkresny błękit. Czy coś może się równać z beztroskim latem spędzonym w Grecji czy we Włoszech? Zamiast szukać porównań, przenieśmy kawałek tamtego świata pod swój dom.

Fantazyjny ogród w stylu śródziemnomorskim

Ogród w stylu śródziemnomorskim to popis fantazji. W duchu włoskim, greckim czy hiszpańskim. Dlatego komponując taką przestrzeń, nie warto myśleć o schematach. Lepiej jest dać się porwać wyobraźni i wspomnieniom wakacji. Impresjom, które można odtworzyć w najbliższej przestrzeni. Jak przyjemność ukrywania się w zacienionym miejscu, gdy doskwiera upał. Dlatego w ogrodzie w stylu śródziemnomorskim sprawdzą się wszelkie zakamarki pod baldachimem czy pod parasolem (najlepiej białym). Urok śródziemnomorskich klimatów oddadzą także wszelkie kamienne motywy. Przywołujące styl hiszpańskiego patio czy skaliste plaże.

Kamień naturalny w ogrodzie w stylu śródziemnomorskim

Żeby uchwycić istotę przestrzeni śródziemnomorskiej, warto zdecydować się na elementy zrobione z kamienia naturalnego. Wszelkie motywy wodne, jak wodospady czy strużki, otoczone mniejszymi kamieniami lub głazami narzutowymi. Placyki wysypane korą kamienną. Albo po prostu kamienne elewacje czy mury, pokryte dodatkowo pnącymi się roślinami. Kamień można połączyć z elementami piaskowymi. Tarasowa plaża to wcale nie jest projekt, który trudno zrealizować.

Marzycielska biel i porywający błękit w ogrodzie śródziemnomorskim

Ogród śródziemnomorski to biel i błękit. W postaci kwiatów, ale też dodatków czy mebli ogrodowych. Białe meble technorattanowe podkreślą bez wątpienia śródziemnomorski charakter aranżacji tarasowej. Zwłaszcza gdy staną na drewnianym tarasie pomalowanym na biało. Na tle błękitnych okiennic czy drzwi w tym kolorze.

Obwojnik grecki do śródziemnomorskiego ogrodu

Poszukując konkretnych roślin do śródziemnomorskiego ogrodu, trafiamy na przykład na efektowny obwojnik grecki. Ta roślina pomoże nam przywołać śródziemnomorskie klimaty i stworzy osłonę, która przyda się w miejscu słonecznym. To atrakcyjne pnącze, które wykorzystamy na wiele sposobów.