Ogród w stylu skandynawskim

Ogród w stylu skandynawskim to Twoje marzenie? Czas przystąpić do jego realizacji. Wydaje się to łatwe także z tego względu, że skandynawskie inspiracje są dzisiaj wszechobecne. Dlatego też bez trudu znajdziemy potrzebne do urzeczywistnienia naszej wizji dodatki oraz meble. Chłodna Skandynawia i Polska mają wiele wspólnego, także pod względem klimatycznym. Również z tego powodu nie trudno będzie skomponować ogród w północnym stylu. Taki, który przemówi do nas prostotą i naturalnością.

Naturalistyczny ogród w stylu skandynawskim

W ogrodzie w stylu skandynawskim liczy się wszystko to, co bezsprzecznie naturalne. Dlatego też z powodzeniem część takiego miejsca może stanowić leśny zakątek czy łąka kwietna. Ogród skandynawski w dużej mierze przypomina ogród rustykalny, w którym panuje dowolność i przyroda. To pewna realizacja dawnej idei ogrodu angielskiego. Romantycznego i naturalistycznego. Ogród w stylu skandynawskim przygotowany jest na czerpanie radości z przebywania na zewnątrz także wtedy, kiedy robi się chłodniej. Dlatego przytulny taras czy drewniany domek ogrodowy (pełniący również funkcję sauny) to jego istotne części.

Hygge w ogrodzie w stylu skandynawskim

Drewniany taras pomalowany na biało lub weranda w tym kolorze – doskonale nadają się do tego, żeby stworzyć tam przytulne miejsce do wypoczynku. Także wtedy, gdy zrobi się chłodniej. Żeby się rozgrzać można wówczas postawić w takim miejscu palenisko gazowe. Żeby zaś podkreślić skandynawskie klimaty, wystarczą dodatki dekoracyjne. Jak drewniane figurki niedźwiedzi i oczywiście poduszki z wzorami w jodełki i reniferki.

W ten sposób powstanie przytulne miejsce. Takie, w którym będzie można cieszyć się życiem i prostymi przyjemnościami, jakie ono ze sobą niesie. Spełniając tym samym duńską filozofię hygge. Czyli szczęścia pochodzącego od zwykłych-niezwykłych spraw.

Drewno w ogrodzie skandynawskim

Materiałem, którego po prostu nie może zabraknąć w ogrodzie w stylu skandynawskim, jest drewno. Także w surowym stanie. Na przykład jako element ogrodzenia czy elewacji. Również w postaci mebli ogrodowych, które swoją skromnością podkreślą odwołania do surowej estetyki Północy. W takim miejscu sprawdzą się także meble rattanowe. Jako akcent wybitnie naturalistyczny. Meble zrobione z rattanu współgrać będą z drewnianymi elementami. Podkreślą rustykalny wymiar przestrzeni, który styl skandynawski akcentuje.