Ogród w pełni lata

Lato dojrzało w pełni. Żar leje się z nieba, a wieczorem dopiero odczuwamy przyjemne ochłodzenie, które pozwala nam trochę odetchnąć. Lato ma swoje kolory, zapachy i smaki. Jest wyraziście żółte, zielone, różowe i niebieskie – jakby namalowali je kapiści. Pachnie skoszoną trawą i zbożem. A smakuje głównie owocowo. Przynosi ze sobą pewną lekkość i łatwość istnienia, którą warto pielęgnować w ogrodach niczym skarb. Potem pomoże nam to przetrwać szarą jesień i mroźną zimę.

Wakacyjna odmienność w ogrodzie

Latem aż chce się całymi dniami przebywać na zewnątrz. Także wieczory chętnie spędzamy na pomysłowo oświetlonym tarasie, w altance czy na werandzie. Tam powstaje letni dom w luźnym stylu, gdzie żyje się odrobinę swobodniej. Nawet wtedy gdy nie wyjeżdżamy na wakacje i cały czas pracujemy. Wystarczy obiad czy kolacja zjedzona w ogrodzie, żeby doświadczyć odrobiny letniej odmienności i relaksu w wakacyjnym stylu.

Pod rozległym parasolem

Miejsce do odpoczynku stworzymy pod rozległym parasolem czy przenośnym baldachimem ogrodowym. Możemy je zaaranżować w wybranym fragmencie ogrodu, nie tylko tam, gdzie zawsze odpoczywamy. Latem ogród zadziwia. Nagle odkrywamy, że dobrze jest posiedzieć w cieniu pergoli. Albo – lepiej niż na tarasie przebywa się w pobliżu szumiącego strumyka, dającego przyjemną ochłodę. Wystarczy tam ustawić lekkie meble ogrodowe – i już gotowy letni zakątek relaksu.

Meble rattanowe

Bardzo wakacyjnie i letnio prezentują się odkrywane na nowo meble rattanowe. Klasyczny fotel bujany z rattanu to wręcz symbol leniuchowania w dawnym stylu. Gdzieś na obrzeżu bajki dzieciństwa. Głębokie fotele rattanowe wyczarują ogród jakby wyrwany z dziewiętnastowiecznych powieści, romantyczny i nieco nierealny. Pełen uroku, za którym tak tęsknimy na co dzień, goniąc wciąż za czymś i pędząc przed siebie.