Ogród rustykalny

Ogród rustykalny może stać się najpiękniejszym fragmentem naszego prywatnego świata. W takim miejscu przeszłość i aktualność łączą się z sobą w efektownej prezentacji i aranżacji. W widokach, które wprawiają nas w autentyczne oczarowanie. Ogrody rustykalne pełne są nostalgii, wspomnień i wzruszeń. Za rzeczami i roślinami kryją się w nich emocje, których tak bardzo poszukujemy. To po nie przede wszystkim idziemy do ogrodu. Jak stworzyć taki zaczarowany ogród rustykalny?

Niezwyczajny ogród rustykalny

W ogrodzie rustykalnym poczujemy się niezwyczajnie. Trochę jak w bajce. Jak w cudownym odrealnieniu, na które składają się inspiracje ogrodowe płynące z przeszłości. Ogród rustykalny zbudowany jest ze wspomnień. Przywołują je klasyczne meble rattanowe, rodzime nasadzenia, kompozycje z kamienia naturalnego. Rustykalny ogród to przypomnienie dawnych światów i bliskości naturalnego otoczenia. Podkreślą to wszelkie elementy z drewna, jak ogrodzenia, płotki, meble ogrodowe, okiennice. Tak pojętą przestrzeń wypełnia się marzeniami. Taki surrealistyczny akcent do rustykalnego ogrodu wniosą białe meble do ogrodu. Fantazyjnie dopełnią je rattanowe lampiony. Pokaz światła w rustykalnym ogrodzie to prawdziwe czary.

Swoboda ogrodu rustykalnego

Nadrzędną zasadą aranżacyjną dotyczącą ogrodów rustykalnych jest panowanie nad zasadami. Najważniejsza jest tutaj szeroko pojęta swoboda. Przejawiająca się m.in. w tym, że rośliny łączą się z sobą w niemalże naturalny sposób. Jak na łące czy w lesie, jak w klasycznych ogródkach wiejskich. Zresztą stworzenie w ogrodzie rustykalnym łąki kwietnej, leśnego zakątka czy naturalistycznego stawu to doskonały pomysł. Podobnie jak zaplanowanie uroczych rabatek z kwiatami, które przypominają nam wakacje spędzone u babci na wsi.