Ogród przystosowany na chłodniejsze dni – o czym musimy pamiętać?

Wraz z nadejściem września możemy spodziewać się znacznie chłodniejszych poranków oraz wieczorów. Nie oznacza to jednak, że musimy zrezygnować z korzystania z miejsc wypoczynkowych na ogrodzie czy na tarasie. Dzisiaj producenci mebli zaproponują nam wiele interesujących rozwiązań, które pozwolą cieszyć się bliskością przyrody do późnej jesieni. Jakie to propozycje?

Meble i dodatki dostosowane do trudnych warunków atmosferycznych

Współcześnie meble od topowych producentów są odpowiednio zabezpieczone przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych, w tym również deszczu, niskich temperatur, śniegu. Podobnie ma się sprawa z poduszkami oferowanymi jako element wyposażenia tarasów i ogrodów. Ich pokrowce tworzone są z grubych tkanin z włókien syntetycznych, co chroni je przed wnikaniem wilgoci, przecieraniem.

W czasie zimy warto wykorzystać proponowane przez producentów pokrowce na meble ogrodowe i tarasowe. Są one tworzone w oparciu o opatentowane technologie, dzięki którym minimalizowana jest kondensacja wilgoci na powierzchni chronionego mebla.

Tarasola z dodatkami

Wybudowanie tarasoli przy ścianie domu to najlepszy sposób na to, aby skutecznie ochronić taras przed palącymi promieniami słonecznymi. W okresie września tarasola pozwoli nam na dalsze korzystanie z tarasu chroniąc przed niewielkim deszczem. Interesującym dodatkiem, który pozwoli na cieszenie się czasem na tarasie jesienią będą przezroczyste osłony boczne, które skutecznie zatrzymają silniejsze powiewy wiatru. Ze względu na ich strukturę dalej będziemy mogli cieszyć się wspaniałym widokiem ogrodu.

Drugim intersującym dodatkiem do tarasoli są promienniki ciepła. Instalowane pod tarasolami są przystosowane do działania na zewnątrz domu. Dzięki nim możemy cieszyć się ciepłem również wtedy, kiedy temperatura spada poniżej 15 stopni Celsjusza.