Ogród pełen fantazji

W fantastycznym ogrodzie wszystko może się wydarzyć. Możemy się rozmarzyć i zamarzyć o niezwykłych sprawach. Możemy się zakochać, tańczyć w deszczu i patrzeć w gwiazdy, siedząc do późna przy ognisku. A latem fantazja ogarnia nas ze wszystkich stron. Letni ogród bowiem zaprasza do wyobrażania sobie gruszek na wierzbie i patrzenia na świat przez różowe okulary.  

Fantastyczna fantazja

Fantazja pozwala nam przenieść się w dowolnej chwili wszędzie tam, gdzie tylko zapragniemy. W pięknym ogrodzie nie musimy tego robić, bo nie chce się z niego uciekać, wręcz przeciwnie – chciałoby się tu zostać na zawsze. Takie miejsce to jakby spełniona fantazja, która jeszcze pozwala na więcej: zabawy i tworzenia.

Dzieci w fantazyjnym ogrodzie

Ogród to najlepsze miejsce do tego, żeby dzieci tworzyły. Nie podsuwajmy im samych gotowców, jak plastikowe domki czy komplety zabawek. Podarujmy im raczej dużo swobody. Nie obejrzymy się, kiedy same postawią z gałęzi domek przy płocie, a przyniesione z domu słoiki i pojemniki wykorzystają do zabawy, robiąc z nich naczynia kuchenne. Zaskoczą nas na wiele sposobów ogrodowymi przejawami kreatywności.

Sztuka w fantazyjnym ogrodzie

Jeśli mamy fantazyjne pomysły, to warto je urzeczywistnić w ogrodzie. To naprawdę świetna przestrzeń wystawowa dla małej i dużej sztuki. Nawet zabawny pociąg wykonany ze skrzynek pomalowanych na biało, zaprezentowany na tle owocowych drzew – stanie się wyrazem kreatywności.

Fantazja ma wielką moc

Doskonały ogród wcale nie jest miejscem, w którym wszystko musi pasować. Może też być formą żartu. Fantazja to nie tylko wielka kreacja, ale także drobnostki poprawiające humor, jak stokrotki posadzone w starym czajniku albo piaskownica zrobiona ze starej opony pomalowanej na biało i ozdobionej kolorowym wzorem w łapki. Czasem można trochę się pobawić w ogrodzie.