Ogród na żółto

Żółty kolor energetyzuje i pobudza do życia. Nastraja pozytywnie i kojarzy się z pełnią lata, kiedy złocą się zboża i kwitną słoneczniki. A słońce na niebie rzuca na to wszystko mocne światło. Nic dziwnego, że dzieci lubią ten kolor i chętnie posługują się wyrazistą kredką żółtą, malując bajkowe obrazki. Tę energię kolorystyczną można podkreślić także w ogrodach.

Żółte dodatki i sztuka

Okiennice czy drzwi wejściowe pomalowane na żółto przeniosą nas do takiej bajkowej krainy. Świetnie nadają się do rustykalnych stylizacji w artystycznym stylu. Przecież żółty to kolor postimpresjonistów. Szczególnie lubiany przez van Gogha. Jego Słoneczniki to już symbol – najbardziej znany malarski kwiat. Decydując się na pomalowanie metalowych krzeseł na żółto, przenosimy się poniekąd do francuskich wnętrz kawiarnianych malowanych przez van Gogha. Żółte pejzaże, pola, domy, wnętrza, tło portretowe, nawet niebo, kwiaty – w malarskiej wyobraźni mistrza kolorowały się na żółto.

Słonecznik

W żółtym ogrodzie nie może zabraknąć słoneczników, kierujących się w stronę słońca. We wnętrzach mogą pojawiać się na reprodukcjach. W otwartej przestrzeni ukazują swoją naturalną urodę. Zwłaszcza w pełnym słońcu. Jego kwiatostany nazywamy koszyczkami. Buduje je wiele setek kwiatów rurkowatych oraz języczkowych na obrzeżu.

Rudbekia

Coraz częściej w ogrodach wykorzystujemy urodę takich kwiatów jak rudbekia. Maluje ona przestrzeń na żółto i zapowiada jesień swoim kwitnieniem. To kwiat prosty i skromny, ale zarazem niezwykle romantyczny. Przeprowadzi nas łagodnie z lata do jesieni.

Języczka

Kwitnie na jasnożółto w połowie lata – języczka, która pięknie udekoruje ogród utrzymany w swobodnym stylu. Osiąga nawet 2 metry wysokości. Stworzy więc rodzaj naturalnej zasłony, za którą ukryjemy płot czy ścianę. Potrzebuje zasobnej gleby i słonecznego stanowiska. Wygląda naprawdę wdzięcznie i lekko.

Categories : Blog