Ogród cały w bieli

Ogród cały na biało? To możliwe tylko zimą? Niekoniecznie. Także wiosenny czy letni ogród rozświetli się bielą, kiedy pomyślimy o nim jak o kolorystycznej kompozycji. Biel jest nie tylko piękna, ale też modna. Także we wnętrzach. W ogrodach wprowadzą ją meble i dodatki na taras czy na patio. No i oczywiście rośliny.

Białe meble

Biel to również kolor elegancji. Wykorzystują to projektanci mebli ogrodowych. Biały zestaw wypoczynkowy ustawiony na kompozytowym tarasie czy na ceglanym patio – zaprezentuje się bardzo ekskluzywnie. Nieco w stylu glamour. W tej roli sprawdzą się na pewno meble technorattanowe. Do białych stylizacji można wykorzystać całe zestawy, ale też pojedyncze przedmioty: krzesła, fotele, stoły, huśtawki, skrzynie, sofy, narożniki.

Interesującą propozycją jest także wykonanie białych mebli z drewna samodzielnie. To doskonały pomysł dla tych, którzy lubią tworzyć oryginalne rzeczy. Można też kupić zestaw do montażu, który sami potem pomalujemy na biało.

Białe dodatki

Do białych mebli (i nie tylko zresztą) doskonale pasować będą białe dodatki. Jak na przykład białe poduszki czy pledy. Na werandzie rustykalnej wspaniale zaprezentuje się biały obrus haftowany. Biel wprowadzimy także poprzez donice technorattanowe, ustawione w dowolnym układzie.

Białe rośliny

Ale najlepiej biel zaprezentuje się w naturalnej odsłonie – poprzez kwitnące rośliny. Marzanka wonna, delikatna i jaskrawo-biała. Okryje wspaniale podłoże, gdyż osiąga maksymalnie 25 cm wysokości. Taki sobie biały dywan utkany z drobnych kwiatków. Jeśli chcemy podobną ozdobę mieć na ścianie domu czy parkanie, to zdecydujmy się na pnące róże czy hortensję. W kącie ogrodu wspaniale podczas kwitnienia zaprezentuje się jaśminowiec. Albo widowiskowa juka karolińska, której lekko kremowa biel doceniana jest coraz częściej przez właścicieli ogrodów.