Ogród bezkresnych możliwości

Gdzie jeśli nie w ogrodzie możemy dać wyraz naszej wyobraźni, twórczości i nieograniczonej fantazji? To naprawdę idealne miejsce do eksperymentowania. Nawet jeśli do dyspozycji mamy niewielki skrawek ziemi. To warto go zamienić na nasz absolutnie osobisty skrawek świata. Dając popis swoich możliwości: ogrodniczych, estetycznych, stylistycznych.

Popularne stylizacje ogrodowe czy totalna oryginalność?

Ogród może być bardzo klasyczny, tak jak nasze upodobania. W takiej przestrzeni sprawdzą się ekskluzywne meble technorattanowe lub rattanowe, podkreślające stonowaną urodę harmonijnych nasadzeń i wytworny styl budynku. Doskonale zaprezentują się też elementy stylu rustykalnego, na pewno rattan – elegancki i naturalny jednocześnie. Surowe drewno i kamień naturalny – podkreślą urodę całej kompozycji.

Wystarczy jednak już nieco zaburzyć tę równowagę wszystkich elementów, żeby wprowadzić do przestrzeni efekt zaskoczenia i oryginalności. Chociażby poprzez przemianę fragmentu ogrodu w obszar w naturalistycznym stylu. Swobodna łąka kwietna albo leśny zakątek, w którym nagle pojawiają się tajemnicze rzeźby kamienne lub drewniane.

Takie miejsce może zaskakiwać, nas samych i gości. Jeśli zaś pociąga nas totalna oryginalność, powinniśmy się jej poddać. Właśnie we własnym ogrodzie. Zwłaszcza gdy robimy to we dwoje, kiedy nietypowe stylizacje stają się dla nas formą frajdy, którą łączy poprzez wspólne działanie.

Zdziwienie, zaskoczenie, działanie

Twórczość ogrodu może mieć różne realizacje. Na przykład w postaci metalowych konstrukcji i instalacji nawiązujących do klasycznych już mobili. Rzeźba wiatrowa własnego projektu i samodzielnie wykonana – stanie się centrum ogrodowych przechadzek. W ten sposób buduje się zaskoczenie i zadziwienie pochodzące od sztuki, nie tylko tej najwyższych lotów.

Ogród może być dla nas wszystkim tym, czym chcemy. Galerią sztuki pod gołym niebem. Albo bajkową krainą, w której tu i ówdzie pojawiają się zabawne figurki. Romantyczną przestrzenią skonstruowaną przez różane pergole i jaśminowe zakątki, gdzie na bujanym fotelu rattanowym poddajemy się poetyckiemu byciu.