Nowoczesność w ogrodzie

Nowoczesność jest nie tylko kwestią prezentacji, ale też stylu bycia i dokonywanych na co dzień wyborów. To pewna wartość, która spełnia się na różne sposoby, także w naszych ogrodach. Uwidacznia się w tym, jak żyjemy i co ma dla nas znaczenie. Robienie wielu rzeczy naraz, łamanie schematów, patrzenie w przyszłość i spoglądanie w przeszłość, otwartość na inność i zmianę – tak można określić nowoczesność.

Na granicy domu i ogrodu

Oznaką nowoczesnego stylu bycia jest życie na granicy domu i ogrodu. Na przykład na pięknym tarasie, który w dużej mierze pełni funkcję wiosennego i letniego salonu, bawialni, jadalni. Takie przebywanie na zewnątrz można przedłużyć nawet do później jesieni. Wygodne meble technorattanowe świetnie nadają się do organizacji miejsca pomiędzy domem a ogrodem. Mogą one stać na zewnątrz cały rok. Zmieniają styl życia od podstaw i umożliwiają robienie kilku rzeczy jednocześnie – wypoczywania, pracowania, bycia z rodziną.

Nowoczesne kompozycje

Jeśli chodzi o sam wygląd nowoczesnego ogrodu, to wcale nie musi się on prezentować minimalistycznie, choć ten właśnie styl jest szczególnie lubiany we współczesnych przestrzeniach. Jak szkło i metal, które wykorzystuje się do tworzenia jednolitych aranżacji. Całoszklane powierzchnie budynku współgrają z totalnie gładkimi trawnikami, a połączenie pomiędzy nimi stanowią awangardowe meble aluminiowe.

Nowoczesne kontrasty

Często też motywy szklane czy metalowe służą do stworzenia bardziej szalonych i oryginalnych kompozycji. Na przykład wtedy, gdy w ogrodzie pojawiają się nieszablonowe konstrukcje z metalu. Dekoracje ogrodowe zbliżające się do sztuki. Nowoczesność lubi takie zestawienia: sztuki i natury, przeszłości i przyszłości. Widać to m.in. w inspiracjach postindustrialnych, które przenikają też do ogrodów.