Niebieski ogród

Niebieski kolor w czystej postaci to niebo i woda. W ogrodach pojawia się on jakby sam, ale możemy też go uzupełnić poprzez dodatki i rośliny. Metalowe lub drewniane meble pomalowane na niebiesko sprawią, że nasz ogród nabierze nieco morskiego charakteru. Nawiązywać będzie także do malarskich kompozycji postmodernistycznych, w których niebieski kolor był często obecny. Niebieskie stylizacje na zewnątrz domu zaś przeniosą nas do słonecznej Grecji. Okiennice czy drzwi w tym kolorze na tle białej ściany wyglądać będą bajkowo.

Hiacynt

Wiosną przywitają nas niebieskie hiacynty, choć mogą mieć także inne kolory. Pokolorują one ładnie rabatki, ale też ogrodowe pojemniki. Hiacyntowe dekoracje można przenieść w pobliże tarasu czy werandy.

Chaber bławatek

Najpiękniejszy odcień niebieskiego do ogrodu wprowadzi chaber bławatek. Wakacyjny kwiatek, który właśnie kwitnie na łąkach i w ogrodach. Wspaniale ozdobi rabatki, ale też pięknie zaprezentuje się w wazonie, na przykład postawionym na ogrodowym stole. Chabrowy bukiet to doskonały pomysł na prezent w letnim stylu, lekkim i romantycznym.

Cykoria podróżnik

Ta pospolita bylina coraz częściej gości w naszych ogrodach, zwłaszcza tych w rustykalnym czy naturalistycznym stylu. Ozdobi łąkę kwietną, ale też nadaje się na rabaty znajdujące się przy ścieżkach czy tarasie. Niebieskie kwiaty wyglądają naprawdę uroczo. Cykoria podróżnik kwitnie od czerwca do października. Wykorzystuje się ją także w celach leczniczych.

Ogórecznik lekarski

Niebieski kolor do ogrodu można wprowadzić za pomocą takich niedocenianych roślin jak ogórecznik lekarski, które traktuje się jako chwast. Można jednak wykorzystać jego walory estetyczne i udekorować na niebiesko rabatkę ogórecznikiem. Kwitnie od czerwca do sierpnia.

Niezapominajka

Nie zapomnijmy o niebieskiej księżniczce, czyli o niezapominajce. Delikatnej i wdzięcznej. Jej urodą nacieszymy się w porze kwitnienia, czyli od maja do czerwca. Niezapominajka fantastycznie ozdobi skalniaki. Ma nawet swoje święto 15 maja.

 

Categories : Blog