Niebanalne dekoracje

Dekorujemy nasze domy na różne sposoby i w dowolnym stylu. Podobnie można uczynić na zewnątrz, na przykład na rozległym tarasie, z którego podziwiamy kompozycje natury. Oprócz elementów naturalnych, jak kwiaty czy drzewka, warto pomyśleć też o dekoracyjnych przedmiotach. Nie tylko w miejscach takich jak domek ogrodowy czy altanka, ale na środku wielkiego trawnika. Gdzie doskonałą dekoracją będzie oryginalna miniatura ogrodowa lub efektowna rzeźba.

Ozdoby handmade

W sklepach dostaniemy wiele efektownych dekoracji do ogrodu, utrzymanych w różnych stylach. Jednak, szczególnie na jesień, gdy mamy więcej czasu, warto spróbować zrobić takie ozdoby samodzielnie. Razem z dziećmi, na rodzinnym tarasie, na którym spędzimy przyjemne popołudnie w twórczym stylu. Takie dekoracje, kolorowe i pomysłowe, można połączyć dodatkowo z myśleniem w stylu eko. Zaproponujmy najmłodszym ozdobienie szklanych butelek po sokach kuleczkami z plasteliny. W ten sposób zrobimy kolorowe i autorskie wazoniki lub świeczniki. Idealne do postawienia na parapecie. Także własnoręcznie wykonane lampiony będą cieszyć zarówno wykonawców jak i oglądających.

Suszone i sztuczne rośliny

W takim zrobionym własnoręcznie wazonie zjawiskowo zaprezentują się zasuszone latem czy wczesną jesienią rośliny. Gałązki jarzębiny czy żółty wrotycz, którego barwa z czasem zmieni się, ale nie straci swojego uroku. Choć bardzo praktyczne i śliczne okażą się też sztuczne rośliny, na przykład ciemny bez czy słoneczniki.

Rzeźby ogrodowe

Jesienią, kiedy wokół nas zrobi się pusto, rzeźby ogrodowe odsłonią całe swoje bezwzględne piękno. Zwłaszcza gdy są przykładem prawdziwej twórczości a nie fabrycznego powielenia. Takie cząstki sztuki warto mieć w melancholijnej przestrzeni jesiennej.