Najlepsze pomysły na jesień w ogrodzie!

Ciepła jesień pozwala nam przedłużyć sezon na czas spędzany na tarasie. Słoneczne dni oraz nieco chłodniejsze wieczory to świetna okazja do tego, aby jeszcze trochę nacieszyć się bliskością przyrody. Jesienią warto jednak bardziej zadbać o nasz komfort. Jakie elementy pozwolą nam cieszyć się naturą bez konieczności narażania się na złapanie kataru? Oto kilka wskazówek, jak dbać o siebie i o nasz taras!

Meble dostosowane do warunków

Meble tarasowe z zasady są odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci czy wnikaniem brudu. Jesienią jednak musimy zwrócić na to szczególną uwagę. Jeśli spodziewamy się, że w kolejnych dniach pojawi się deszcz koniecznie zastosujmy pokrowce na meble ogrodowe. Są one tworzone z materiałów o wzmocnionej strukturze – w praktyce oznacza to, że są odporne na ścieranie, wnikanie brudu. Zastosowanie opatentowanych technologii pozwoliło na zmniejszenie kondensacji wilgoci na powierzchni mebla.

Zadaszenie dopasowane do naszych potrzeb

Aby skutecznie chronić się przed mżawkami czy silnym wiatrem warto przemyśleć zakupienie tarasoli. Ta nowoczesna konstrukcja to jedna z najchętniej wykorzystywanych w przypadku tarasów w Polsce. Konstrukcja wznoszona na profilach aluminiowych jest bardzo stabilna – producent zapewnia, że jest w stanie oprzeć się podmuchom wiatru dochodzącym do 120 km/h. Dodatkowo malowane proszkowo profile są odporne na działanie wody oraz pojawianie się rdzy. Tarasole mogą być uzupełnione panelami bocznymi. Dzięki nim ochronimy się przed porywistym wiatrem.

Tarasola, która skutecznie ochroni nas przed deszczem!

Zadaszenie tarasoli jest w pełni automatyczne – oznacza to, że wystarczy dedykowany pilot, aby baldachim rozłożyć czy złożyć. Baldachimy konstruowane są z trzech warstw materiałów poliestrowych, co znacząco przekłada się na ich odporność na uszkodzenia i wnikanie wody.