Miejsce do pracy w ogrodzie

W ogrodzie myśli się lepiej. W przyjemnym miejscu niekiedy myśli układają się same, tworząc poszukiwane przez nas długo rozwiązanie jakiegoś problemu. Albo komponują się w oryginalny projekt, który wreszcie jest tym, do czego dążyliśmy od dłuższego czasu. Ponadto ogród to źródło inspiracji i natchnienia – tej romantycznej kategorii, której nadal potrzebujemy do życia i działania. Dlatego przestrzeń ogrodowa tak bardzo sprzyja pracy, zwłaszcza tej twórczej, która wymaga otwartego umysłu i odrobiny wyobraźni.

Na skraju świata a jednak w stałym kontakcie

Nawet jeśli praca wiąże się z tym, że musimy być w stałym kontakcie z innymi osobami, to przecież wirtualne biuro także warto przenieść na taras, do altanki czy na werandę. Do domu mamy blisko, a jednocześnie odrobinę się z niego wyrywamy. Rozmowy telefoniczne czy korespondencję mailową też można prowadzić na wygodnej sofie ogrodowej albo lepiej – na wielkiej huśtawce wyłożonej poduszkami.

Żeby urządzić ogrodowe biuro, wystarczy w dogodnym miejscu postawić krzesła i stół ogrodowy. Aluminiowy czy technorattanowy – eleganckie i praktyczne rozwiązanie. Pawilon ogrodowy, baldachim lub nawet wielki parasol – stworzą doskonały sufit ogrodowy. A bliskość pachnących kwiatów i krzewów, ziół i traw – nastroi pozytywnie do pracy. Tego nie dostaniemy we wnętrzach, nawet najlepiej urządzonych. Warto udać się do takiego biura czy pracowni z laptopem i filiżanką mocnej kawy.

Przestrzeń spotkań i kreatywności

Ogród sprawdzi się szczególnie jako miejsce sprzyjające pracy twórczej. Kiedy musimy zebrać myśli, żeby stworzyć coś ciekawego – projekt, tekst, szkic. Jest też doskonałym miejscem do półoficjalnych spotkań. Do biura tarasowego można z powodzeniem zaprosić współpracowników, z którymi w przyjemnej atmosferze omówimy plany i zadania. Zwłaszcza latem to może być atrakcyjna dla wszystkich propozycja.