Mały światek ogrodowy

Niemal każdy z nas ma od czasu do czasu taką potrzebę skrycia się przed całym światem. Ale gdzie uciec, gdy nie możemy uciec daleko, za góry i lasy? Najlepiej takie góry i lasy przenieść w pobliże domu, zamieniając fragment ogrodu w leśny zakątek albo malownicze alpinarium. W takim miejscu brakuje tylko jednego – magicznej chatki drewnianej, która pojawia się w każdej bajce. Bohaterowie odkrywają ją na skraju lasu lub na słonecznej polanie. W górach natomiast, po długiej wędrówce, czeka na nas przytulne schronisko, w którym możemy usiąść na chwilę lub pozostać na dłużej. Do takich przyjemnych budowli odwołuje się w dużej mierze domek ogrodowy.

Uroczy domek drewniany

Domek drewniany to naprawdę świetny pomysł dla ogrodu. Szczególnie dla tego utrzymanego w duchu rustykalnym, leśnym czy górskim. Stanie się on fantastycznym dopełnieniem całej aranżacji albo nawet jej dominantą. Zresztą całość domowo-ogrodową można pomyśleć tak, żeby domek ogrodowy stał się centrum całej koncepcji. Ścieżki poprowadzone od domu, przez cały ogród, aż do uroczego domku – to naprawdę atrakcyjny pomysł. W ten sposób zaplanujemy i zrealizujemy jakby osobistą bajkę, w której znajdziemy się każdego dnia.

Efektowny wodospad, widowiskowe alpinarium zrobione z kamieni naturalnych, stare dęby czy świerki – otoczenie domku ogrodowego dopełni jego naturalną prezentację. Domek ten wyjątkowo pięknie bowiem wygląda na tle elementów natury oraz w połączeniu z motywami rustykalnymi czy folklorystycznymi. Jak meble drewniane czy gliniane donice na kwiaty lub zioła. Ławy, stoły czy krzesła z drewna warto pomalować samodzielnie, nawiązując na przykład do wzorów ludowych. Takie wyposażenie domku ogrodowego podkreśli jego urok. Meble te można ustawić zarówno w środku jak i na zewnątrz, tworząc coś w rodzaju pozawerbalnego zaproszenia.

Prywatny azyl i miejsce spotkań

Domek ogrodowy to doskonałe miejsce do tego, żeby przenieść się tam na dłużej i pobyć wreszcie w rozkosznej samotności. To taka przestrzeń eskapizmu, ale też integracji. W tym miejscu bowiem przez cały rok, niezależnie od pogody, zorganizujemy niezapomniane przyjęcie w gronie najbliższych.