Lampiony i dekoracje

 

Późna jesień to czas, kiedy w naszych ogrodach najpiękniejszą dekoracją może stać się światło. Na granicy jasności i ciemności tworzy się wyjątkowy klimat, taki sprzyjający oczarowaniu i zakochaniu. Porozwieszane na werandzie czy w altance lampiony to oryginalne dekoracje, także podczas ponurej jesieni. To ozdoby w artystycznym stylu. Nawiązujące do najpiękniejszych obrazów. Na przykład do dzieł van Gogha, w których wieczór i światło tworzyły niezwykłą kompozycję malarską.

Bambusowe i rattanowe lampiony

Przepięknie na każdej werandzie, na tarasie, ale też w każdym zakamarku ogrodu, zaprezentują się bambusowe lub rattanowe lampiony. Wystylizują one przestrzeń w kierunku rustykalnym czy romantycznym. Wprowadzą do niej delikatność przedmiotu wykonanego z naturalnego materiału, połączoną z magią ognia.

Jeden lampion bambusowy czy rattanowy może stać się efektowaną ozdobą ogrodową. Uroczym dopełnieniem aranżacji. Kiedy zaś zechcemy w ogrodzie urządzić bajkowe przyjęcie, wówczas kompozycja wielu lampionów, stanie się podstawą naszej kreacji. Ogród przypominać będzie impresjonistyczne obrazy – malowane światłem.

Białe lampiony i białe meble ogrodowe

Modna ostatnio biel pojawia się także na metalowo-szklanych lampionach, które ustawimy lub zawiesimy w dowolnym miejscu. Idealnie skomponują się one z białymi meblami z technorattanu. Stworzą z nimi olśniewającą kompozycję, którą wzmocnią na przykład białe donice z technorattanu. Taka biała stylizacja poetycko wyglądać będzie zwłaszcza zimą, na przykład na tarasie w zabudowie szklanej.

Iluminacje-atrakcje

Lampiony to najlepsze przedmioty do wykreowania aranżacji artystycznej, ale też takiej z nutką retro. Odwołującej się do świata baśni Andersena. W odtworzeniu charakteru dawnych uliczek pomogą także dekoracyjne latarnie ogrodowe, umieszczone na przykład wzdłuż ścieżki.