Kalosze, poproszę!

Tak bardzo spodobało nam się w deszczowym ogrodzie, że postanowiliśmy zostać w nim dłużej. Zresztą pogoda za oknem dosłownie – zlewa się z naszymi wyobrażeniami. Deszczowe dni w środku lata – warto je spędzić w ogrodzie. Samo podziwianie skąpanego w deszczu pejzażu wprawia w niezwykły nastrój. Można to robić przez okno, ale lepiej – posiedzieć sobie na rozkosznej werandzie albo nałożyć kalosze i wyruszyć na deszczowy spacer.

Ogrodowa moda

Ogród to doskonałe miejsce do tego, żeby łączyć w nim kilka rzeczy czy pasji. Na przykład moda w ogrodzie. Nawet gdy jesteśmy w nim zupełnie same. Dla siebie samej też warto wyglądać doskonale, żeby czuć się doskonale. Także wtedy, gdy spacerujemy w deszczu. Oczywiście – kalosze, poproszę!

Kolorowe kalosze

Kalosze stają się coraz bardziej modne. Nie tylko jako buty do zadań specjalnych, odpowiednie do ogrodu czy na grzybobranie. W kaloszach wybieramy się do pracy albo do kina. Często służą nam jako obuwie zamienne, które ściągamy po wejściu do biura. Zmienił się też wygląd kaloszy.

Eleganckie, czarne kalosze wyglądają jak ekskluzywne oficerki. Zaś kolorowe kalosze przypominają barwne obrazy, pomysłowe realizacje plastyczne. Można je nosić trochę dla zabawy. Niczym designerski dodatek do kreacji. Nie tylko w deszczowym ogrodzie. Do tego jeszcze kolorowy parasol i wyruszamy w deszczowy świat. Na przykład do ogrodu.

W deszczowym ogrodzie z dziećmi

Koniecznie zabierzmy ze sobą dzieci. One uwielbiają takie atrakcje, choć często do tego się nie przyznają. Kiedy pada drobny deszcz, pod parasolem i obowiązkowo w kolorowych kaloszach, biegać będą po grodzie jak po zaczarowanej krainie. A kiedy się nieco rozchmurzy, dzieciaki także się rozchmurzą i zaczną skakać po kałużach. Czy nie jest to frajda z dzieciństwa, która należy się każdemu?

Ciepły podwieczorek na werandzie

Po takiej zabawie podwieczorek zjedzony na zadaszonym tarasie albo werandzie – posmakuje jak innego nic na świecie. Przydałby się sok z malin rozrobiony z ciepłą wodą. Na wygodnej sofie czy w fotelu, przy palenisku, kiedy pada – udaje się spędzić miły dzień.

 

Categories : Blog