Jesienna zabawa formą i treścią

Zaczarowany ogród powstaje, kiedy pozwolimy sobie oraz naszym najbliższym na odrobinę (lub więcej) swobody i twórczości. Nadchodząca jesień to zapowiedź przemiany kolorystycznej całego otoczenia. Dominować będzie piękny pomarańcz wzbogacony o żółte akcenty. Na drzewach pojawia się czerwień we wszystkich odcieniach. Także w postaci dojrzałych jabłek. Do tego zieleń, począwszy od delikatnej i jasnej, a skończywszy na głębokiej i wyrazistej. Nad tym wszystkim zmieniający się wciąż błękit nieba.

Ogrodowe kompozycje

Warto także samej przyrodzie zapewnić nieco swobody w malarskich poczynaniach. Wówczas powstaną zachwycające kompozycje plastyczne, których nie wymyśliłby najwybitniejszy malarz. Nic dziwnego, że jesienna przyroda tak często jest uwieczniana na płótnie. Ma w sobie autentyczne piękno, do którego człowiek może się jedynie przybliżać.

W ogrodzie naturalistycznym

Jesienne kompozycje najpełniej przejawiają się w ogrodzie naturalistycznym, gdzie dajemy naturze duży margines swobody. Wówczas powstają dzieła niejednokrotnie zapierające dech w piersiach. Zarówno w skali makro jak i mikro. Jesienne róże na tle trawnika zasypanego kolorowymi liśćmi. Albo krople deszczu spływające po muchomorze zagubionym w leśnym zakątku.

Artystyczne zabawy

Sama natura zdaje się zachęcać do zabawy formą i treścią. Nawet jeśli nie jesteśmy artystami, to warto pobawić się sztuką ogrodu. Na przykład wykonując samodzielnie ogrodowe miniatury, chociażby te nawiązujące do kolorów jesieni. Albo ustawiając w zakątkach ogrodowych czy na zewnętrznej stronie okien – dyniowe dekoracje. To także świetny sposób na spędzenie czasu z dziećmi, którym spodobają się takie jesienne atrakcje-dekoracje zrobione razem z rodzicami. Uroczy dzień spędzony na twórczości zamknie fantastycznie podwieczorek zjedzony na werandzie.