Jesienna potrzeba ogrzania się

Jesienią warto zadbać o podgrzanie atmosfery. Zwłaszcza gdy ogarniają nas ponure nastroje, a szarość czyha na każdym kroku. To jesienne ciepło powinno mieć wymiar metaforyczny, ale też dosłowny. Musi znajdować się zarówno w sferze słów, myśli, wyobrażeń. Ale też w sferze doznań. To ciepło elementarne i zmysłowe właśnie jesienią staje się najprzyjemniejszą otoczką dla ogrodowego bycia.

SPA pod chmurką

Jesienią trzeba przynieść do ogrodu ciepłe pledy, rozpalić ognisko lub włączyć palenisko gazowe. Idealną atrakcją okaże się też SPA ogrodowe. W ten sposób połączymy letnie i wakacyjne rozrywki z podziwianiem jesiennych kompozycji. Przyjemność korzystania z takiego SPA wzrośnie, kiedy zaprosimy do niego przyjaciół czy rodzinę. Takiej atrakcji nie sposób porównać z niczym innym. Kiedy na zewnątrz jest chłodno, a my korzystamy z rozkosznie ciepłej kąpieli.

Sauna ogrodowa na jesień

Kiedy nadejdą jesienne chłody, warto też wyskoczyć do sauny. Nie musimy wcale organizować wielkiej wyprawy, kiedy mamy taką saunę w pobliżu. Otwartą przez cały rok i niezwykle przydatną także jesienią, kiedy rozgrzanie całego ciała wpływa na poprawienie kondycji psychicznej. Od razu lepszy nastrój gwarantowany. Zwłaszcza gdy sauna pełni funkcję integracyjną.

Domek grillowy

Jeśli zależy nam na gorącej atmosferze, to wszelkie spotkania ogrodowe warto przenieść do domku ogrodowego. Grill z dwoma rusztami i regulowanym okapnikiem, otoczony stolikiem oraz pięcioma dużymi i wygodnymi ławkami – to naprawdę przyda się podczas jesiennego spotkania w gronie najbliższych. Domek grillowy sprawdzi się też latem, ale to właśnie jesienią czy zimą korzystanie z niego sprawi nam najwięcej przyjemności. Zwłaszcza że także od strony wizualnej może prezentować się on naprawdę interesująco. Na tle drzew zrzucających liście czy na tle białej zasłony śnieżnej, pod którą kiedyś zgubi się cały świat ogrodu.

 

 

 

Categories : Blog