Jesień za pasem – skorzystaj z promocji na meble ogrodowe!

Końcówka lata to zazwyczaj czas, kiedy producenci mebli ogrodowych wyprzedają swój asortyment i przygotowują się na sezon jesienny. To świetna okazja i moment na to, aby krytycznie przyjrzeć się dotychczasowym meblom oraz zastanowić się, czy to nie czas na zmiany. Jak wykorzystać okres wyprzedaży? Co wybrać?

Meble dopasowane do naszych potrzeb

Jeśli nasze dotychczasowe meble ogrodowe wymagają wymiany (są połamane, zniszczone, starte) okres końca lata to idealny moment na to, aby odwiedzić sklepy producentów czy też zapoznać się z promocjami na stronach internetowych. Co znajdziemy w ofercie producentów?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na meble technorattanowe oraz aluminiowe. Wykorzystanie wysokiej klasy materiałów sprawia, że meble takie są wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia czy odkształcenia. Technorattan jest tworzywem syntetycznym, o nieporowatej strukturze, wysoce odpornym na zarysowania. Ze względu na plastyczną formę możliwe jest tworzenie z niego fantazyjnych kształtów, np. foteli zawieszanych przypominających kokony. Technorattan to także tworzywo nie wymagające wiele pielęgnacji – po okresach deszczów wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką z mikrofibry.

Meble aluminiowe wybierane są przede wszystkim przez restauratorów – są lekkie i wysoce odporne na uszkodzenia. Stanowią one nierzadko obowiązkowe wyposażenie ogródków letnich. Aluminium tworzy zwarte struktury, które pozwalają cieszyć się wysokim komfortem oraz wygodą.

Co jeszcze znajdziemy na wyprzedażach u producentów?

Warto rozejrzeć się przede wszystkim za pokrowcami na meble ogrodowe. Zbliżająca się jesień i zima powinny zmotywować nas do przemyślenia, jak ochronić w tym czasie nasze meble. Pokrowce tworzone są z tkanin technicznych, zmniejszających stopień kondensacji wilgoci.