Jak uchronić się przed słońcem podczas popołudnia w ogrodzie?

Lato sprzyja chwilom spędzanym w zadbanym ogrodzie. Odpowiednio urządzony taras czy patio to idealne miejsce do czytania książek, popijania kawy wspólnie z rodziną czy nawet pracy przy komputerze. Aby jednak czerpać maksimum przyjemności z takich momentów musimy zadbać o odpowiednie zadaszenie tarasu. Możliwości jest kilka, my polecamy dwie: parasole ogrodowe lub pergole.

Parasole ogrodowe – jaki model wybrać?

Współcześnie parasole oferowane przez topowych producentów różnią się znacząco od produktów, które możemy kupić w marketach. Różnicę widać zarówno na pierwszy rzut oka, jak i po bliższym przyjrzeniu się. Współcześnie parasole od znanych producentów cechuje wysoka estetyka. Są zaprojektowane w taki sposób, aby cieszyć oczy i jednocześnie urozmaicać przestrzeń ogrodu.

Parasole z wysokiej klasy materiałów

Drugim, bardzo ważnym zagadnieniem, są wykorzystywane do ich produkcji materiały. Dzisiaj parasole tworzone są z lekkich, wytrzymałych tworzyw, odpowiednio zabezpieczonych przed działaniem wilgoci, wnikaniem brudu czy powstawaniem pleśni. Konstrukcje parasoli pozwalają na ich szybkie obracanie czy zmianę kąta położenia baldachimu bez konieczności przesuwania całości. To spore ułatwienie, które docenią wszyscy użytkownicy. Na uwagę zasługuje także fakt, że baldachimy tworzone są z tkanin technicznych z dodatkowymi zabezpieczeniami przed silnym promieniowaniem UV. Dzięki nim chronimy naszą skórę oraz kolor mebli ogrodowych!

Nowoczesne pergole ogrodowe

Pergola ogrodowa wolnostojąca czy też ustawiona przy ścianie domu to rozwiązanie nowoczesne i pożądane. Dzięki nim możliwe jest zacienienie całego obszaru tarasu czy patio. Pergole posiadają ruchome baldachimy – oznacza to, że możemy je składać lub rozkładać w zależności od naszych potrzeb. Konstrukcja pergoli tworzona jest ekstrudowanych profili aluminiowych. Tworzywo to jest zabezpieczone przed rdzą, wnikaniem brudu, prezentuje się ono bardzo estetycznie. Pergole staną się nie tylko ozdobą tarasu, ale i funkcjonalnym dodatkiem, który umili każdą chwilę na świeżym powietrzu, bez względu na pogodę.